İstklal Marşı’nın Kabulü Mesajları

İstklal Marşı’nın Kabulü Mesajları

Bundan tam 99 yıl önce 12 Mart 1921 tarihinde Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşımız milli marşımız olarak kabul edildi. Bu günle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…(İstiklal Marşı ile ilgili sözlere ve bu günle ilgili bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ)

 

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

 

İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlu olsun.

 

“Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal!” İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

 

“Türk’ün hürriyetine dokunulamaz.”(Atatürk) Bağımsızlığımız sembolü olan İstiklâl Marşımızın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

 

Meclis kürsüsünde Hamdullah Suphi tarafından arka arkaya 3 kere okunan ve büyük coşku ve alkışlar arasında milli marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşımızın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

 

İstiklal Marşı, hiçbir babayiğit tarafından benzeri yazılamayan alev gibi bir şiirdir. (Peyami Safa) İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yıl dönümümüz kutlu olsun.

 

Bundan 99 yıl önce Maarif Vekaleti’nin düzenlediği yarışmaya katılan 724 şiir arasından birinci seçilen Milli Marşımız İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümü kutlu olsun.

 

Yedi düvelle vatan müdafaası için çarpışarak özgürlüğünü bileğinin hakkıyla alan bu milletin milli marşı “Korkma” sözüyle başlar. İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

 

Ya İstiklal ya ölüm diyerek Kurtuluş Savaşı destanı yazan ve bu toprağı vatan yapan yiğitlerin kurduğu bu cennet ülkenin milli marşı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99 yıl dönümü kutlu olsun.

 

 

İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm yiğitlerini, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun.

 

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.“ diyen milli şairimizin kaleme aldığı bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümünde başta marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

 

Ezelden beridir hür yaşamış ve her daim hür yaşayacak olan bu aziz milletin hür ve bağımsız olduğunun en büyük simgelerinden olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümü kutlu olsun. Aziz şehitlerimizin ve marşımıızn şairi olan Mehmet Akif Ersoy’un ruhları şad olsun.

 

Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum. 

 

İSTİKLAL MARŞI SÖZLERİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?


blank