İtfaiye Haftası Kutlama Mesajları

PAYLAŞ
İtfaiye Haftası Kutlama Mesajları
  • 3591
  • +
  • -

Yazımız 2 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

İtfaiye Haftası Kutlama Mesajları. Türk İtfaiyesi’nin kuruluşu, 1714 olarak kabul edilmektedir. Bugünkü belediyelere bağlı Cumhuriyet İtfaiyeleri, 25 Eylül 1923 tarihinde teşkil edilmiştir. Cumhuriyet itfaiyesinin kurulduğu tarihten itibaren Eylül ayının son haftası “İtfaiye Haftası” olarak kabul edilmiş ve kutlanmıştır.

İtfaiye Haftası’nda amaç; itfaiye hizmetlerinin ne olduğunu halkımıza anlatmak, yangın güvenlik önlemlerinin önemi konusunda halkımızı aydınlatmak ve yangından korunma şekillerini açıklamaktır. Bir şehrin itfaiyesi ne kadar iyi olursa olsun, itfaiyenin başarısı, halkımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlıdır.

Bu yazımızda ateşle savaşan kahramanlarımızın İtfaiye Haftasını i(25 Eylül-1 Ekim) kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık….

 

Bizleri ve doğayı yangına karşı koruyan itfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası kutlu olsun

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü Mesajları

Bazı kahramanların pelerine ihtiyacı yoktur. İtfaiye teşkilatımızın İtfaiye Haftası kutlu olsun!

blank

Büyük bir özveri ve fedakârlıkla canları pahasına emek veren itfaiye teşkilatımızın İtfaiye Haftası kutlu olsun!

 

Canları pahasına, can kurtarmayı kendilerine görev edinmiş kahramanlarımızın, “İtfaiye Haftası’nı kutluyoruz.

 

Canlarını hiçe sayarak bizlerin yardımına koşan çok değerli İtfaiye teşkilatımızın 306. kuruluş yıl dönümünü ve İtfaiye Haftasını kutluyorum.

 

Başta yangın felaketi olmak üzere, deprem ve sel gibi birçok doğal afete karşı insanımızı ve tüm canlıları koruyup onlara siper olan tüm itfaiye çalışanlarımızın İtfaiye Haftası kutlu olsun.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  30 Eylül Dünya Çeviri Günü Mesajları

Gece gündüz demeden vatandaşlarımızın canını ve malını kurtarmak adına, kendi canlarını hiçe sayarak büyük fedakârlık ile çalışan tüm İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftası’nı kutluyorum

 

Büyük bir özveri ve fedakârlıkla, canları pahasına, yangına karşı mücadele veren kötü gün dostları, ateş savaşçıları dediğimiz kahraman itfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası kutlu olsun.

 

Fedakârlık, korumak, kurtarmak… İtfaiye denince aklımıza bu kelimelerin gelmesi, onların gerekirse canları pahasına verdikleri emeklerden. Tüm itfaiyecilerimizin İtfaiye Haftası’nı yürekten kutluyorum. Allah yardımcıları olsun.

blank

Yaşanabilecek birçok farklı probleme karşı tüm canlıları kurtarmak ve korumak için 24 saat canla başla çalışan ve çoğu zaman kendilerini siper eden itfaiye çalışanlarımızın İtfaiye Haftası kutlu olsun.

 

Önemli bir görevi asırlardır kahramanca ve fedakârca yapan, yangın, sel, deprem gibi tüm doğal afetlerde halkımızın can ve mal güvenliği için 7/24 canla başla çalışan İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftası kutlu olsun.

blank

Bazen bir yangın, sel, deprem; bazen sıkışmalı bir trafik kazası… Hatta ağaçta mahsur kalan bir kedi yavrusu… Kısacası tüm canlıları kurtarmak için canını tehlikeye atan tüm İtfaiye Teşkilatı’mızın 306. Kuruluş yılı İtfaiye Haftası’nı kutluyorum.

 

Yangın ve kurtarma çalışmalarında, her türlü felâket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak görev yapan İtfaiye Teşkilatı’mıza göstermiş oldukları olağanüstü gayretlerinden dolayı takdiri hak etmektedirler. İtfaiye Haftası’nı can-ı gönülden kutlarım.

 

Başta yangın olmak üzere doğal afet ve kurtarma çalışmalarında canı pahasına görevlerini yerine getiren, her canlının güvenliğini sağlamaya çalışan emekçi İtfaiye çalışanlarımızın, İtfaiye Haftası kutlu olsun. Sizler, bizler için çok değerlisiniz

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank