Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

PAYLAŞ
Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Yazımız 1 Temmuz 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları…
Jandarma Genel Komutanlığı, Türkiye’de il ve ilçe belediye sınırları dışında kalan veya polis teşkilatı bulunmayan yerler ile Sahil Güvenlik Teşkilatı bulunmayan kıyı, deniz ve sahillerde görev yapan silahlı genel kolluk kuvvetidir. Kuruluş tarihi tam olarak saptanamadığından 1839 tarihi, Asakir-i Zaptiye Nizamnamesi’nin kabul tarihi olan 14 Haziran 1869 ile birleştirilerek 14 Haziran 1839 tarihi elde edilmiş ve bu tarih Teşkilatın kuruluş günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

Bu sene 184. Yılı kutlanacak olan Jandarma Teşkilatımız ile ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık..

Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Zoru hemen yaparız; imkansız biraz zaman alır.

Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Jandarma halkın sesi gözü kulağı ve sığındığı limandır.

 

Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

 

Milletinin emrinde; dosta güven düşmana korku veren Jandarma Teşkilatımız 184 Yaşında

 

184 yıllık şanlı mazisiyle dosta güven, düşmana korku salan Jandarma Teşkilatımızın 184. yıl dönümü kutlu olsun.

 

1839’dan bu yana daima milletimizin huzur ve güvenliği için gayret gösteren Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Polis Haftası Sözleri ve Mesajları

Sevdamız bayrağa,

Duamız Allah’a,

Sözümüz vatana,

Mücadelemiz milletimizin huzurunu bozana! 

BABALAR GÜNÜ ile İLGİLİ YAZILARI için TIKLAYINIZ

Üstün fedakârlıkla Türk milletinin huzur ve güvenliği için gecesini gündüzüne katan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

 

Huzurlu bir Türkiye için gece gündüz durmaksızın görev yapan, merhamet ve güven kaynağı fedakâr Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

 

Şan ve şeref dolu mazisinde her daim milletimize hizmet etmiş olan Jandarma Teşkilatımız 184 yaşında .Rabbim ayağınıza taş değdirmesin..

 

Tarihi şan, şeref ve fedakarlıklarla dolu Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Üstün görev anlayışıyla huzur ve güvenliğimizi sağlayan Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bu uğurda şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İyi ki varsınız!

 

Cesaretle, Fedakârca Aziz Milletimizin Huzur ve Güvenliği İçin Mücadele Eden Jandarma Teşkilatımızın 184. Kuruluş Yıl Dönümünü Tebrik Ediyor, Bu Vesile ile Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizi Minnetle Anıyorum.

 

Güçlü devletimizin bekası, aziz milletimizin huzur ve refahı için büyük bir fedakârlıkla, görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum”.

 

Milletimizin huzuru, iç güvenliği ve asayişi, hem de terörle mücadelede kurulduğu günden bu yana özverili ve fedakarca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Rabbim her daim kahraman jandarmalarımızı korusun ve muhafaza etsin.

 

184 yıldır üstlendiği mülki, adli ve güvenlik görevlerini yüksek vazife şuuruyla yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir