ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları


Jandarma Genel Komutanlığı, Türkiye’de il ve ilçe belediye sınırları dışında kalan veya polis teşkilatı bulunmayan yerler ile Sahil Güvenlik Teşkilatı bulunmayan kıyı, deniz ve sahillerde görev yapan silahlı genel kolluk kuvvetidir. Kuruluş tarihi tam olarak saptanamadığından 1839 tarihi, Asakir-i Zaptiye Nizamnamesi’nin kabul tarihi olan 14 Haziran 1869 ile birleştirilerek 14 Haziran 1839 tarihi elde edilmiş ve bu tarih Teşkilatın kuruluş günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

Bu sene 181. Yılı kutlanacak olan Jandarma Teşkilatımız ile ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık..

 

Zoru hemen yaparız; imkansız biraz zaman alır.

Jandarma halkın sesi gözü kulağı ve sığındığı limandır.

 

Jandarma Teşkilatımızın 181’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

 

Milletinin emrinde; dosta güven düşmana korku veren Jandarma Teşkilatımız 181 Yaşında

 

181 yıllık şanlı mazisiyle dosta güven, düşmana korku salan Jandarma Teşkilatımızın 181. yıl dönümü kutlu olsun.

 

1839’dan bu yana daima milletimizin huzur ve güvenliği için gayret gösteren Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Sevdamız bayrağa,

Duamız Allah’a,

Sözümüz vatana,

Mücadelemiz milletimizin huzurunu bozana! 

Üstün fedakârlıkla Türk milletinin huzur ve güvenliği için gecesini gündüzüne katan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

 

Huzurlu bir Türkiye için gece gündüz durmaksızın görev yapan, merhamet ve güven kaynağı fedakâr Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

 

Şan ve şeref dolu mazisinde her daim milletimize hizmet etmiş olan Jandarma Teşkilatımız 181 yaşında .Rabbim ayağınıza taş değdirmesin..

 

Tarihi şan, şeref ve fedakarlıklarla dolu Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Üstün görev anlayışıyla huzur ve güvenliğimizi sağlayan Jandarma Teşkilatımızın 181.kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bu uğurda şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İyi ki varsınız!

 

Cesaretle, Fedakârca Aziz Milletimizin Huzur ve Güvenliği İçin Mücadele Eden Jandarma Teşkilatımızın 181’inci Kuruluş Yıl Dönümünü Tebrik Ediyor, Bu Vesile ile Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizi Minnetle Anıyorum.

Güçlü devletimizin bekası, aziz milletimizin huzur ve refahı için büyük bir fedakârlıkla, görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 181.kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum”.

 

Milletimizin huzuru, iç güvenliği ve asayişi, hem de terörle mücadelede kurulduğu günden bu yana özverili ve fedakarca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü kutlu olsun.Rabbim her daim kahraman jandarmalarımızı korusun ve muhafaza etsin.

 

181 yıldır üstlendiği mülki, adli ve güvenlik görevlerini yüksek vazife şuuruyla yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?