Jelibon ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
Jelibon ile İlgili Sözler
  • 0
  • 219
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 30 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Jelibon, küçük, içi ve dışı jel kıvamında yumuşak bir şeker türü. Çok çeşitli renk ve tatları mevcuttur. Bu yazımızda içinde jelibon geçen alıntılardan bir derleme hazırladık…

Jelibon ile İlgili Sözler

Günaydın… Jelibon severler

 

Ah karamela şekerim hayat çok jelibon

Narsisizm Üzerine, Sigmund Freud

Jelibon

Bir insanın en büyük ödülünün kolalı jelibon olduğu yılların masumiyeti içimi yakıyordu.

İrfan Kurudirek

 

Erkekler annelerinin onları narin yetiştirmesiyle daha da kırılgan olurlar. Dışına bakmayın siz, içi jelibon olan çok erkek vardır.

Haluk Tatar

 

“O hala biraz kötü.”

Jelibon ayıcıkların kırmızılarını ve yeşillerini yemeyi seviyorum, turuncuları bırakıyorum.”

“Seni canavar!”

Brandon Sanderson

 

Jelatin; jelibon, marşmellov, haribo gibi şekerlemelerde, meyve sularında, pastalarda, dondurmalarda, eritme peynirlerinde, yoğurtlarda, margarinlerde ve çeşitli kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Yeniden Gıda Raporu, Hüseyin Kami Büyüközer

 

Jelibon yemek istemenin anlamı : çok fazla önemli kararı hızlı bir şeilde art arda almaya zorlanıyorsunuz, çok fazla yükümlülüğü aynı anda yerine getirmeye çalışıyorsunuz demektir. Bu durum , sizde endişe yaratıyor olabilir, ama çok fazla değil ; sonuçta her eye rağmen güven dolusunuzdur.

Duygusal Açlık, Doreen Virtue

 

“Niye hayır diyeyim ki? Cidden yani, nasıl bir herif Zor Ölüm’ü geri çevirir? Bu anlaşmayı daha tatlı hale getirebilecek tek şey bana alkol teklif etmen olur.”

“Bende hiç yok.” Düşünmek için durdu. “Ama masamın çekmecesinde saklı koca bir paket jelibon var.”

Anında, “Evlen benimle,” dedim.”

 

Diş çürümesi neden olması açısından hangisi daha kötüdür, jelibon mu cips mi? Jelibonun içindeki şeker çözünebi­lirdir ve tükürük tarafından alınıp götürülebilir ancak cipsin içindeki komp­leks karbonhidratlar çözünemez ve dişlerin arasına yapışıp kalarak asit üreten bakterileri beslerler. Aynı şekilde şekerli meşrubatlar da dişlerinizle temas kurmak için fazla vakit harcamazlar ancak sürekli şeker emmek çürüklere yol açacaktır.

Günde Bir Elma, Joe Schwarcz

 

Şebnem’in, gülümsediğinde ‘U’ harfine benzeyen ağzı, yanaklarında beliren parantezlerin içinde kalıyor.

Gökyüzünde dolunayı andıran, pudralı bir kış güneşi.

İki cihan aşkım Şebnem’in jelibon dudaklarının arasından çıkan buhar, bana hayatın özü, özeti gibi görünüyor. Nefesi, ancak rüyalarda işitilebilecek türde bir ninni. Parmaklarının muzlu gofret zarafeti beni mayıştırıyor. Gri, yeşil ve mavi karışımı, kestane irisi gözlerinde ‘patlayan şeker’ kıvılcımları. Soyulmuş elmadan yontulmuş bir yüz. Burnunun üstünden geçerek yanaklarını birleştiren çiçek tozu çiller, kanatları açık bir kelebek etkisi uyandırıyor. Saçları, gül şerbetiyle boyanmış kızıl ipek.

Aşk insanın sadece psikolojisini ve kimyasını değil; tarihini, müziğini, coğrafyasını, edebiyatını, fiziğini, beslenme çantasının içindekileri, hayat bilgisini de değiştiriyor.

Korkma Ben Varım, Murat Menteş

 

Öncelikle tableti, telefonu, televizyonu okul zamanı komple yasakladık demek bana hakkaniyetli gelmiyor. Eğer bu çocuğun da iradesi ile birlikte karar verilen bir durumsa elbette olabilir. Ama o kullanmak isterken ben okul zamanı yasak diyerek sınırlandırıyorsam o durumda bir takım ilişkisel problemler çıkmaya başlıyor.

Biz güne 100 puanla başlıyoruz. Her bir yapmadığı kişisel görevde 10 puanı siliniyor. Günü bu şekilde eksiksiz tamamlarsa 100 puanla bitiriyor. Sonra jelibon yemek istiyorsa 200 puanını, cips yemek istiyorsa 250 puanını kullanması gerekiyor. Günlük internette geçirebileceği süre 2 saat, eğer 1 saat fazladan geçirmek isterse yine 200 puanını kullanması gerek. Paralı oyun alabilmesi içinse her 300 puanda 10 lira kazanabiliyor.

Bizde işe yarayan bir anlaşma oldu, kimse strese girmiyor hatta acaip eğleniyoruz bile diyebilirim. Arada mızıkmalar oluyor tabii. Ama her bir mızıkma, her bir puan silme, puan kullanma “ilişki” demek. Her ilişki de yeni bir bağ kurma şansı…

Bağlanma Örgüsü, Serap Minaz Kıratik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank