Kartal Tibet Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Kartal Tibet Taziye Mesajları

Yazımız 8 Temmuz 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Kartal Tibet Taziye Mesajları…
Usta oyuncu, yönetmen ve senarist Kartal Tibet 2 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul’daki evinde 83 yaşında vefat etti. Kartal Tibet 27 Mart 1938 yılında Ankara’da doğdu.

Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar Ankara’da tiyatro oyunculuğu yaptı. Suat Yalaz’ın 1960 yılında yarattığı çizgi roman karakteri Karaoğlan’ın sinemaya uyarlanan Karaoğlan: Altay’dan Gelen Yiğit adlı filminde başrolü üstlendi.Kartal Tibet Taziye Mesajları

Tibet daha sonra Sezgin Burak’ın yarattığı Tarkan’ı, 1969’da sinemaya uyarlanan Tarkan adlı filmde canlandırdı. Tosun Paşa filmiyle 1976 yılında oyunculuğu bırakıp yönetmenliğe başladı.

blank

Önemli filmleri arasında Ölmeyen Aşk, Dağlar Kızı Reyhan, Senede Bir Gün, Sultan, Zübük, Gol Kralı ve Şalvar Davası yer alıyor.

1993 – 1997 yılları arasında yayınlanan Süper Baba (dizi)’sinin ilk 13 bölümünü, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan Zoraki Koca adlı televizyon dizisini yönetti. 2008 yılında Show TV’de yayınlanan Hayat Güzeldir dizisinin yönetmenliğini üstlendi. Yüzlerce filmde oyunculuk ve bir o kadar da filmde senaristlik ve yönetmenlik yapana Kartal Tibet evli ve iki çocuk babasıydı. Kartal Tibet’in vefatı üzerine yayımlanan taziye mesajlarından bir derleme hazırladık.

Kartal Tibet Taziye Mesajları

Huzur içinde uyu Kartal Tibet. Başımız sağ olsun

blank

“Yüce Altarın Oğlu Tarkan..!” Ruhu Şad Olsun..!

 

Sanatınla yaşattığın heyecanlar için teşekkür ederim. Allah rahmet eylesin

 

Sahnelerden setlere alkışlarla dolu bir ömür. Toprağınız çiçekler koksun.

blank

Çocukluğumuzun, gençliğimizin güzel insanları birer birer göçüp gidiyor bu dünyadan.

 

Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden bir yıldız daha kaydı. Yüce Rabbim ahretini güzel eyler inşallah.

 

Allah gani gani rahmet eylesin ruhu şad mekânı Cennet olsun inşallah. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.

 

İnsanın yüreğine dokunan harika bakışları olan, gençliğimizin en kral abilerinden, Güle güle huzur içinde..

blank

Sinemamızın bir devini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı Cennet olsun.

 

Ankara Devlet Konservatuvarı’dan tiyatro oyunculuğundan sinema filmlerine oyuncu ve yönetmen Kartal Tibet  huzur içinde uyusun…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cüneyt Arkın Taziye Mesajları

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Kartal Tibet 83 yaşında hayatını kaybetti. Sevenlerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz.

 

Türk sinemasının usta oyuncusu, yönetmen ve senarist Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine sabır diliyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun…

blank

Yeşilçam’ın usta ismi, Türk sinemasının ‘jönlerinden, yönetmen ve senarist Kartal Tibet’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Tibet’e Allah’tan rahmet, ailesi ve sanat camiasına başsağlığı diliyoruz.

 

Türk sinemasının duayenlerinden, yönetmen, senarist ve oyuncu Kartal Tibet ağabeyimiz 83 yaşında hayatını kaybetti. Tüm sinemaseverlere ve ailesine sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun

 

Unutulmaz replikleriyle hatırlanan oyuncu, senarist ve yönetmen Kartal Tibet vefat etmiş.. .Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum… Huzur içinde uyu büyük usta…

 

Türk sinemasının en klas oyuncularından, yönetmen ve senarist Kartal Tibet abimiz 83 yaşında hayatını kaybetti. Sinemaseverlere ve ailesine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.

blank

 

Bir efsane daha aramızdan ayrıldı. Altar’ın oğlu Tarkan Kartal Tibet, 83 yaşında hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim.

 

Tarkan karakteriyle hafızalara kazınan Türk Sinemasının en önemli isimlerinden Kartal Tibet’in vefatı bizler için büyük bir kayıp oldu. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

Türk sinemasının usta oyuncusu Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Canlandırdığı karakterler sinema tarihimizde derin izler ve güzel hatıralar bıraktı. Mekânı cennet olsun.

blank

Koca bir neslin çocukluğunda, gençliğinde saklısınız. Hem sizlerle birlikte çocukluğumuzu yitiriyoruz.. hem de sonsuza dek çocukluğumuzda yaşatıyoruz. Huzur içinde uyu  Kartal Tibet Ruhun şad, mekânın Cennet olsun

 

Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden, usta sinema oyuncusu ve yönetmen Kartal Tibet’in vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kartal Tibet’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Sanat camiasının başı sağ olsun!

 

Sinemamıza oyuncu ve yönetmen olarak unutulmaz karakter ve eserler kazandıran değerli usta sanatçı dostum Kartal Tibet’in hayatını kaybetmesini büyük bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayım.. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

blank

“Son Avrupa seyahatinde Almanya’ya uğramıştık. Orada bana bir ‘Kartal’ resmi hediye ettiler. Bilirsiniz ben Beşiktaşlıyımdır. Çocukken Ankara’da Beşiktaş gelince hemen stada koşar, Beşiktaş yenilince günlerce yemeden içmeden kesilirdim.” (Ses Dergisi – 1970)

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir