Kazım Karabekir Paşa Anma Mesajları

PAYLAŞ
Kazım Karabekir Paşa Anma Mesajları
  • 0
  • 247
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 1 Şubat 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Musa Kazım Karabekir Paşa (23 Temmuz 1882, İstanbul – 26 Ocak 1948, Ankara), doğum adı Musa Kâzım Zeyrek, Türk asker ve siyasetçi. “Alçıtepe Kahramanı” namıyla tanınır. Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlatan komutanların arasında yer alarak Doğu Cephesi’nde gösterdiği başarılardan dolayı Kırmızı-Yeşil şeritli İstiklâl Madalyası ile taltif edildi. Afşar Türklerinden olup Soyu Karamanoğulları’na dayanmaktadır.

Jandarma Alaybeyi Mehmed Emin Bey’in oğlu olarak 23 Temmuz 1882 tarihinde İstanbul’da doğan Paşamız 26 Ocak 1948 tarihimde vefat etmiştir. Vefat yıl dönümü münasebetiyle paylaşılan anma mesajlarından bir derleme hazırladık…

“Biz millî istiklâlimiz gibi, millî hürriyetimizi de en mukaddes gaye tanımalıyız ve bunun zevkini bütün millete tattırmalıyız.”(Musa Kâzım Karabekir Paşa)

Kazım Karabekir Paşa Anma Mesajları

Bu vatan için yaptıkların asla unutulmayacak… Saygı ve Özlemle

 

Millî Mücadele’mizin Doğu Cephesi Komutanı, “Şark Fatihi” Kâzım Karabekir’i vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Kazım Karabekir Paş

Ermenistan Fatihi, Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kazım Karabekir Paşa’yı ölüm yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Millî mücadele kahramanı, yetim ve öksüzlerin babası Kâzım Karabekir’i vefatının 74. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Millî Mücadele önderlerimizden, asker, milletvekili ve Meclis Başkanı Musa Kazım Karabekir’i, vefatının yıldönümünde saygıyla yâd ediyoruz.

 

İstiklal Harbi kahramanı, Doğu Cephesi komutanı, öksüz ve yetimlerin babası Kazım Karabekir Paşamızı, vefatının 74. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

Yakın tarihimizin yetiştirdiği en büyük kumandanlardan biri olan Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. Kutlu ruhu şad olsun.

 

Cihan yıkılsa, Türk yılmaz” diye haykıran büyük vatansever Kazım Karabekir Paşa’yı ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Kutlu tini şad olsun

 

Vefatını 74.yıldönümünde Kurtuluş Harbi’nin Şark Cephesi Kumandanı Musa Kazım Karabekir Paşa’yı rahmetle, şükranla anıyoruz. “Türk yılmaz, Türk yılmaz, Cihan yıkılsa, Türk yılmaz!”

 

Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasındaki büyük çabalarını asla unutmayacağımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 5’inci Başkanı Kazım Karabekir’i vefat yıldönümünde saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Kurtuluş Savaşı yıllarında gösterdiği kahramanlıklarla “Şark Fatihi” olarak anılan asker ve devlet adamı Kazım Karabekir’in, ölümünün 74. yılı. Saygıyla Paşam

 

Doğu Cephesi Komutanı ve Kars’ımızın kurtarıcısı Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının 74. yıldönümünde saygıyla ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun…

 

Muzaffer Kumandan, yetimler babası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, Doğu Cephesi Komutanı ‘Şark Fatihi’ Kazım Karabekir ‘i rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şâd olsun.

Çanakkale Cephesi’nde göstermiş olduğu başarılardan dolayı “Alçıtepe Kahramanı” namıyla tanınan, Milli Mücadelemizin Doğu Cephesi Komutanı “Şark Fatihi” Kâzım Karabekir’i vefatının 74. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Millî Mücadele’mizin Doğu Cephesi Komutanı, “Şark Fatihi” ve savaşın yetim bıraktığı binlerce çocuğa sahip çıkmasıyla “Yetimlerin Babası” olarak anılan Kazım Karabekir’i, vefatının 74. yılında saygı ve minnetle anıyorum

 

Kurtuluş Mücadelemizin büyük kahramanlarından, Doğu Cephesi Komutanı, “Şark Fatihi”, TBMM’nin ilk döneminde, Kurucu Mecliste Edirne Milletvekili olarak yer alan Kâzım Karabekir Paşa’mızı vefatının yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum.

 

Kemal Paşa’ya Kolordumla emrinizdeyim diyecek kadar dava adamı, Şiirler, besteler yapacak kadar naif, Anadolu’nun savaşta yetim çocuklarına Yetim Mektepleri açacak kadar yardımsever, Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının 74. Yılında hasretle anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir