Kek ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
Kek ile İlgili Sözler

Yazımız 7 Ocak 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Kek ile İlgili Sözler

Yenilen bir kek, yaşanmış bir mutluluktur

 

Artık annesi için mutluluk, kek kokulu güzel evinde, yaşadığı rahat hayatın içindeydi.
Kapak Kızı / Ayfer Tunç

 

Biliyorum kurallara uygun değil ama seanslarda hastalara bir dilim kek verirsem her zaman daha iyi sonuç alıyorum.
Sessiz Hasta / Alex Michaelides

Kek ile İlgili Sözler

İstersem gene deli olarak kalabilir miyim?

Hem de bir meyveli kek kadar deli… Eğer istersen tabi.

Meyveli kek kadar çatlak.
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim / Joanne Greenberg

 

“Bir deniz kenarı olur belki…”

“Bir akşam üzeri olur ya da…”

“Biraz çilek olur, birazda kek…”

“Biraz rüzgâr olur, birazda sen…”
Çiçekler ve Yasemin / Sümeyye Demirkan

Kitaplığımı, her hafta sonu bir güzel temizler, onlara dokunur, okuma zamanını hatırlamaya çalışırım. Bazen elime aldığım kitabın kahramanlarına ses veririm. Bunu yapmak annemin yaptığı havuçlu, tarçınlı kek kadar güzeldir.
Sevgili Dodo / Berna Olgaç

 

 

Evren üzümlü kek (veya ekmek) gibi genişler. Üzümlü keki hazırlayıp pişmesi için fırına attığınızda hamur giderek genişleyecek ve üzümler birbirinden uzaklaşacaktır. Bu anlatımda üzümler galaksi kümelerini temsil ederken üzümler arasındaki hamur galaksi kümeleri arasındaki uzayı temsil eder.
Kaostan Kozmosa Evrenin Hikayesi / Selçuk Topal

 

Zeytinyağlı dolmalar kalem gibi, içli köfteler, börek, kek.

Ah bu orta sınıf ev kadınlarının ikram tutkusu.

Yesen bir türlü, yemesen bir türlü. Neyse ki fazla ısrar etmedi. Bazılarının elinden kurtulamazsın. “Şundan tatmaz isen ölümü öp” diyerek insanı mide fesadına uğratırlar.
Hesap Günü / Mustafa Kutlu

 

“Bu kek aynı senin gibi kokuyor, tarçın gibi. Rengi bal damlası harelerin gibi.” Gitgide kısılan sesiyle devam etti “Ne demiş şair: Bal rengi harelerinde beni yıkıp geçen parıltılar var, ne derin. Kalbimi sarsan suretinde ne eşsiz gözlerin
Ay Düğümü / Gamze Çelik

 

İnsanların ne yaşadığı, neleri satın aldığı veya nerelerde gezdiği gibi konularla ilgilenmek yerine, mutfağa girip bir bardak süt, rendelenmiş limon kabuğu ve bir paket kabartma tozunu çıkararak, tezgâhın üzerine dizmeyi tercih ederim. Çünkü limonlu kekin hayatımdaki yeri, dedikodudan daha mühim.
Neşesi Yeter / İrem Yaşar

 

Kendimi, annemin şarkı söyleyerek kek yaptığı güneşli günlerden birindeymiş gibi iyi hissettim. Dışarıdaki gök gürültüsü bile buna engel olamadı. Şimdi fark ediyorum da… Yıllar sonra mutlulukla ilişkilendirdiğim çoğu gün, aslında yaşadığım sırada farkında bile olmadığım, fazlasıyla sıradan anlardan oluşuyormuş.
Kum Tefrikaları / Ömür İklim Demir

 

Her gün bir güzel şeyi deneyimleyin. Ancak küçük. Ancak önemsiz. Bir şiir oku. Favori bir şarkı çal. Bir arkadaşla gülün. Güneşin geceye doğru son düşüşünden hemen önce gökyüzüne bakın. Klasik bir film izleyin. Bir dilim limonlu kek yiyin. Her neyse. Kendinize dünyanın harikalarla dolu olduğuna dair basit bir hatırlatma yapın. Hayatta bazı şeylerin kıymetini bilemediğimiz bir noktada olsak bile, hazır olduğumuzda bu dünyada zevk alınacak şeyler olduğunu hatırlamak bazen yardımcı olur.
Rahatlama Kitabı / Matt Haig

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir