20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajları

PAYLAŞ
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajları
  • 1709
  • +
  • -

Yazımız 30 Temmuz 2023 tarihinde güncellenmiştir.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajları…

Kıbrıs Barış Harekâtı askeri kod adı Atilla Harekatı olan ve 20 Temmuz 1974’te başlayıp 18 Ağustos 1974’te sona eren, 4 hafta 1 gün süren ve Kıbrıs Adası’na yapılmış Türk askerî barış operasyonudur.

Bu harekâtın tarihi Barış ve Özgürlük Günü olarak her sene kutlanmaktadır. Ulusal bir bayram olarak kutlanan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, her yıl resmî törenlerle kutlanır. Stadyumlarda kutlama törenleri düzenlenir. Harekât ile ilgili oyunlar, sergiler, paneller ve konserler halka açık olarak düzenlenir. Çoğu Kuzey Kıbrıs vatandaşı, kutlama amacıyla evlerine Türkiye bayrağı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı asar.

Bu sene 49. Yıl dönümü kutlanan bu tarihi günle ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Günü kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajları

“Bu bir bayramdır..” Kutlu olsun!

 

Ayşe tatile çıkalı 49  yıl oldu

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajları

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Barış ve özgürlüğe adım atışımızın yıl dönümü kutlu olsun!

 

Kıbrıs Barış Harekâtının 49. yıl dönümü kutlu olsun!

 

Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 49. Yıl dönümü kutlu olsun.

blank

MİLLİ ZAFERİMİZ Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. Yılı Mübarek Olsun.

 

‘Ayşe tatile çıksın’ parolasıyla başlayan harekatın 49. Yıldönümü kutlu olsun…

 

20 Temmuz 1974…Bu kutlu zaferde emeği olan herkes var olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. Yılı’nda şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Vatan size minnettar.

blank

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49 yıl dönümü ve KKTC’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekâtı ’nın 49’ıncı yıl dönümünde Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyoruz

 

Kıbrıs Türk’üne yönelik zulmü ve acıyı dindiren kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhu şad olsun

blank

Bülent Ecevit, Rauf Denktaş, Necmettin Erbakan ile Kıbrıs uğruna canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

“Cesursan gel, al” demiştin!

Türk’üm, cesurum, geldim, aldım!

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rauf Denktaş Anma Mesajları

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yılında şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Vurulup tertemiz anlından uzanmış yatıyor Bir hilal uğruna yâ Rab ne güneşler batıyor.

Kıbrıs Barış Harekatının 49. sene – i devriyesinde şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle yâd ediyoruz.

 

Kıbrıslı kardeşlerimizin “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Günü”nü kutluyor,  Barış Harekâtında şahadete eren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de  en derin minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

blank

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Barış ve Özgürlük Bayramı Türk Dünyası’na ebediyen kutlu olsun. Hürriyet mücadelesinde hayatlarını feda eden başta Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum…

 

Adaya barış getiren; Kıbrıs’ta yaşanan vahşete son vererek, kardeşlerimizi hürriyetine kavuşturan Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümünde kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun.

 

49 yıl önce “Ayşe tatile çıksın” diyerek Kıbrıs Barış Harekatı’nı başlatan Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ı, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyor, KKTC’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutluyorum.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bülent Ecevit'i Anma Mesajları

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümünde Kıbrıs Türk’ünün mevcudiyetini müdafaa için can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve TSK mensuplarımıza şükranlarımı sunuyoruz. Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Demokrasisi ve kurumları ile örnek bir devlet kuran Kıbrıs Türk Halkı’nın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramlarını içtenlikle kutluyor, Kıbrıs Türk Halkı için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

blank

Türkiye’nin, uluslararası hukuktan kaynaklı haklarını kullanarak 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekâtı, soydaşlarımızı zulümden kurtarmış, adaya barış getirmiştir. 49. yıl dönümünde, bu harekâtta canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının “Barış ve Özgürlük Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyoruz.

 

İnsanlığa ve barışa büyük bir hizmette bulunmuş olacağımıza inanıyoruz. Öyle umarım ki kuvvetlerimize ateş açılmaz ve kanlı bir çatışmaya yol açılmaz. Biz aslında savaş için değil barış için ve yalnız Türklere değil Rumlara da barış getirmek için adaya gidiyoruz”  (Bülent Ecevit)

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

blank

“Beşparmak’a kına yaktım   kanımla,

Gelin ettim şerefimle, şanımla,

Kıbrıs için şaka olmaz benimle,

Ben Kıbrıs’ı candan aziz sayarım,

Göz dikenin gözlerini oyarım…”

(Ozan Arif)

Kıbrıs Barış Harekâtının 49. yıl dönümü kutlu olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir