Kıbrıs Barış Harekatı Mesajları

Kıbrıs Barış Harekatı Mesajları

Kıbrıs Barış Harekâtı askeri kod adı Atilla Harekatı olan ve 20 Temmuz 1974’te başlayıp 18 Ağustos 1974’te sona eren, 4 hafta 1 gün süren ve Kıbrıs Adası’na yapılmış Türk askerî barış operasyonudur.

Bu harekâtın tarihi Barış ve Özgürlük Günü olarak her sene kutlanmaktadır. Bu sene 45. Yıl dönümü kutlanan bu tarihi günle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık.

 

Ayşe tatile çıkalı 45 yıl oldu

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekâtının 45. yıl dönümü kutlu olsun!

 

Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 45. Yıl dönümü kutlu olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45. Yılı’nda şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Vatan size minnettar.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıldönümü ve KKTC’nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekâtı ’nın 45’inci yıl dönümünde Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyoruz

 

Kıbrıs Türk’üne yönelik zulmü ve acıyı dindiren kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhu şad olsun

 

“Cesursan gel, al” demiştin!

Türk’üm, cesurum, geldim, aldım!

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yılında şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Vurulup tertemiz anlından uzanmış yatıyor Bir hilal uğruna yâ Rab ne güneşler batıyor.

Kıbrıs Barış Harekatının 45. sene – i devriyesinde şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle yâd ediyoruz.

 

Kıbrıslı kardeşlerimizin “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Günü”nü kutluyor,  Barış Harekâtında şahadete eren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de  en derin minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümünde Kıbrıs Türk’ünün mevcudiyetini müdafaa için can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve TSK mensuplarımıza şükranlarımı sunuyoruz. Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Demokrasisi ve kurumları ile örnek bir devlet kuran Kıbrıs Türk Halkı’nın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramlarını içtenlikle kutluyor, Kıbrıs Türk Halkı için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

Türkiye’nin, uluslararası hukuktan kaynaklı haklarını kullanarak 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekâtı, soydaşlarımızı zulümden kurtarmış, adaya barış getirmiştir. 45. yıl dönümünde, bu harekâtta canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının “Barış ve Özgürlük Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyoruz.

 

İnsanlığa ve barışa büyük bir hizmette bulunmuş olacağımıza inanıyoruz. Öyle umarım ki kuvvetlerimize ateş açılmaz ve kanlı bir çatışmaya yol açılmaz. Biz aslında savaş için değil barış için ve yalnız Türklere değil Rumlara da barış getirmek için adaya gidiyoruz”  (Bülent Ecevit)

20 Temmuz Barış ve Özgürlük günü Kutlu Olsun.

 

 

“Beşparmak’a kına yaktım   kanımla,

Gelin ettim şerefimle, şanımla,

Kıbrıs için şaka olmaz benimle,

Ben Kıbrıs’ı candan aziz sayarım,

Göz dikenin gözlerini oyarım…”

(Ozan Arif)

Kıbrıs Barış Harekâtının 45. yıl dönümü kutlu olsun!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?