Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

PAYLAŞ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları
  • 0
  • 998
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 3 Aralık 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları…
39 yıl önce bugün 15 Kasım 1983 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu. Yavru vatanın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Göz bebeğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39. yılı kutlu olsun!

 

Yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutlarım.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, bu uğurda şehadete eren kahramanlarımızı ve gazilerimizi şükranla anıyorum

 

7’den 70’e bir toplumun soykırıma karşı durup, varlığına ve haklarına sahip çıkmasının belgesidir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti…Bayramımız kutlu olsun.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. kuruluş yıldönümünü tebrik ederim.
Başta Kurucu Cumhurbaşkanı Sn. Rauf Denktaş olmak üzere, Kıbrıs’ı vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum

 

Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinde şehit olanlara, gazilerimize ve Kıbrıs Türkü’nün her daim yalnız bırakmayan Ana vatanımıza minnet ve şükranlarımı sunarım. 15 Kasım Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

 

15 Kasım 1983

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Kuzey Kıbrıs’ın başbuğu Rauf Denktaş’ın kutlu tini şad olsun. Türk’ün bayrağı tüm Türk yurtlarında sonsuz dalgalansın!

 

“Kıbrıs Türk halkının meşru ve önüne geçilmesi imkansız istek ve iradesine tercüman olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak kurulduğunu dünya ve tarih önünde ilan ediyoruz.” (Rauf Denktaş) Bayramımız kutlu olsun.

blank

Şehitlerimize ve bizden sonraki nesillere bırakacağımız en büyük eser Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetidir. Devletimizin kurucusu başta Rauf Denktaş olmak üzere aziz şehitlerimize ve özgürlük meselemizin Lideri Dr. Fazıl Küçük’e de rahmet diliyoruz. Yaşasın bağımsızlık, yaşasın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

 

Başta özgürlük Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş’ı ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyoruz. Cumhuriyetimizin güvencesi  Büyük Türk Ulusu’na ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri’ne olan sarsılmaz güvenimizi bir kez daha yineler, Tüm halkımızın Cumhuriyet bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

blank

Biz bugünlere kolay gelmedik. Öldürüldük, kaçırıldık, yakıldık, canlı canlı toprağa gömüldük. Yok edilmek istendik. Ama direndik. Umudun en aza indiği anımızda bile önce Allah’a, ardından kendi imanımız ve kanımız ile Anavatan Türkiye’ye inandık, güvendik. Haklı çıktık, kazandık ve muzaffer olduk. Kıbrıs Türkü şehitler pahasına elde ettiği egemenlik ve bağımsızlığını güvence altına almak için bundan 39 yıl önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Bugün bizi özgürlük ve bağımsızlığımızdan etmek, egemenliğimizi elimizden almak isteyenlere karşı en büyük güvencemiz, Cumhuriyetimiz’dir. Bağımsızlık sevdamız asla bitmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir