Melissa Vargas Sözleri

PAYLAŞ
Melissa Vargas Sözleri

Yazımız 2 Mayıs 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Melissa Vargas Sözleri…
Filenin Sultanlarının bir oyuncusu olan Melissa Vargas’ın sözlerinden ve röportajlarda verdiği cevaplardan bir derleme hazırladık. Melisa Vargas hakkında kısa bilgiyi yazımızın sonunda bulabilirsiniz….

Melissa Vargas Sözleri

Öncelikle kayısı diyarı Malatya’dan selamlar”

Melissa Vargas Sözleri

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Yeniden evimdeyim. Fenerbahçe ailemleyim.”( Fenerbahçe TV’ye verdiği röportajda,)

 

Türk kadını savaşçı, kararlı, ailesine önem veren, azimli, güzel, her zaman çözüm arayan, pes etmeyen bir yapıya sahip.

 

“Çok gururluyuz. Şu anda bu şampiyonluğun tadını çıkarıyoruz. Türk Milli Takım formasını ilk kez giydiğim bir turnuvada şampiyon olduğumuz için harika hissediyorum”

Filenin Sultanları’nın bir parçası olmak çok güzel bir duygu. Takımıma yardım edebildiğim için, bu harika formayı giydiğim için çok mutluyum.

Melisa Vargas Sözleri

Kalamış’ta yaşıyorum. İstanbul’u ve Türkiye’yi çok seviyorum. Burada birçok arkadaşım, dostum var. Fenerbahçe taraftarı ve arkadaşlarım beni ilk günden beri sevdi ve buraya alışmam için yardım etti. Onlara çok teşekkür ediyorum. Türkiye benim hayatımın bir parçası, burada mutluyum.

 

Türk vatandaşı olduğunuz zaman neler hissettiniz?

Sayın Cumhurbaşkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Kendisi ile tanıştım, beni davet etti ve nüfus cüzdanımı bana verdi. Çok güzel ve unutulmayacak bir anıydı benim için. Bu süreçte emeği geçen bütün yetkililere ve federasyonumuza çok teşekkür ediyorum.

Türk Milli Takımı forması giymek size nasıl hissettiriyor?

Sahada görüyorsunuz zaten. Eğlenerek, dans ederek, zevk alarak oynuyorum milli takımda. Çok güzel bir ortam var ve takımdaki herkesle çok iyi anlaşıyorum. Verdiğim karardan dolayı çok mutluyum. Umarım sizler de beni milli formayla görmekten benim kadar mutlusunuzdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Filenin Sultanları'nı Kutlama Mesajları

Vargas Sözleri

Malatya’ya hiç gittiniz mi?

Hayır gitmedim. Ben Malatyalıyım dedim çünkü Akif Başkanımızın memleketi olduğunu biliyorum. Bu yüzden öyle söyledim. Orada yaşanan deprem felaketinden dolayı çok üzgünüm ve elimden geldiğince onların yaralarını sarmak, onlara yardım edebilmek için bir şeyler yapmaya çalıştım bu süreçte. İlk fırsatta da Akif Başkanımla birlikte gidip ziyaret etmek istiyorum. Beni çok sevdiklerini biliyorum. Hepsine teşekkür ederim.

 

Melisa Vargas Hakkında

Melissa (Melisa) Vargas veya tam adıyla Melissa Teressa Vargas Abreu (d. 16 Ekim 1999, Cienfuegos), Türkiye kadın millî voleybol takımı ve Fenerbahçe kadın voleybol takımında oynayan Küba asıllı Türk voleybolcudur. İtalya’da düzenlenen 2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na Küba kadın millî voleybol takımı üyesi olarak katılan sporcu, 2023’te Türkiye kadın millî voleybol takımına katıldı. 2023’te CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İsveç’e karşı oynanan maçta 112 km hızındaki servis ile Tijana Boskovic’e ait olan 111.4 km/h’lık servis hızı rekorunu kırmıştır.

Hakkında

Babası bir hentbol oyuncusu olan Vargas, voleybola 6 yaşında sokakta oynayarak başladı, 8 yaşında okul takımına katıldı. Okul takımında kazandığı başarılar sebebiyle “Küba’nın geleceği” olarak görülmeye başlandı.12 yaşında Cienfuegos takımında antrenmanlara çıkmaya başlayan Vargas, Küba alt yaş voleybol millî takımlarında da oynadı.

2016 yılında bir sezon Çekya’da oynadı. Omuz sakatlığı geçirerek tedavi için ülkesine döndü. Ülkesindeki tedavi imkanlarından memnun kalmayarak eleştirmesi üzerine disiplinsizlik gerekçesiyle 2017’den başlayarak 4 yıl süre ile milli takımda oynamaktan men edildi. Bunun üzerine kendi isteğiyle bir İsviçre takımına transfer oldu. İsviçre’ye sığınmacı statüsünde gitti. Bir sezon oynadıktan sonra, 2018 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. 9 Nisan 2021’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu. Melissa olan ilk adını Melisa olarak değiştirdi.2022-2023 sezonunda Çin Ligi’nde Tianjin formasıyla oynadıktan sonra Fenerbahçe’ye geri döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir