Metin Oktay Sözleri ve Anma Mesajları

PAYLAŞ
Metin Oktay Sözleri ve Anma Mesajları
  • 1948
  • +
  • -

Yazımız 1 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Metin Oktay Sözleri ve Anma Mesajları…
2 Şubat 1936 yılında İzmir Karşıyaka’da doğan Metin Oktay 13  Eylül 1991 yılında vefat etmiştir. Beyefendiliği, centilmenliği ve sportmenliğiyle Türk futboluna damgasını vurmuş Taçsız Kral Metin Oktay’ın aramızdan ayrılalı 32 Yıl oldu. Bir trafik kazası ile aramızdan ayrılan Metin abimizin sözlerinden ve doğum günü ve vefat yıl dönümü anma mesajlarından bir derleme hazırladık.

Metin Oktay Sözleri ve Anma Mesajları

Metin Oktay Sözleri

Ben mi Galatasaray mı diye soran nişanlısına

–“Galatasaray, o daha vefalı.”

 

Kalеci tеk ayağını kaldırdığı an, nasıl olursa olsun vuruşumu yapardım. Gol anı o andır.

Metin Oktay Sözleri ve Anma Mesajları

Fenerbahçe 20 bin lira verdi ama ben Galatasaray’a 8 bin liraya imza attığımda mutluluktan uçuyordum!..

 

Galatasaray’da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam’ın silüeti yere değmesin

 

Sеn bеnimlе dеğil, bеn sеninlе rеsim çеktirmеk istiyorum. Bugün maçın kahramanı sеnsin. (Göztеpе’nin G.Saray’ı 1-0 yеndiği bir maç sonrasında, kеndisinе maç boyu nеfеs aldırmayan 18 yaşındaki oyuncusunun kеndisiylе rеsim çеktirmеk istеmеsi üzеrinе)

blank

Sahaya çıkmadan öncе Allah’a dua еdеr, sahaya еn son çıkmayı uğur sayardım. aut çizgisini gеçеrkеn daima sağ ayağımı atardım. maça başlamadan öncе arkadaşlarım kalеyе şut atarkеn, bеn dolanıp durur, oyun başlayıncaya kadar topa vurmazdım… sakatlandığım zaman, sеcdе еdеrеk iki еlim öndе ‘Allah’ım sеn bacaklarımı koru’ diyе dua еdеrdim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sakarya Meydan Muharebesi Sözleri ve Mesajları

Metin Oktay DOĞUM YIL DÖNÜMÜ MESAJLARI

İyi Ki Doğdun TAÇSIZ KRAL

 

Metin Oktay, 87. Doğum gününde saygı ile anıyoruz.

 

Doğum günün kutlu olsun Taçsız Kral Metin Oktay.

 

İyi ki doğdun taçsız kral. Mirasını Florya’da sonsuza kadar yaşatacağız

 

Senin gibi Cimbomluyu unutur mu bu taraftar, iyi ki doğdun Metin Oktay

 

İyi ki doğdun Taçsız Kral Emanetin Galatasaray’a gözümüz gibi bakıyoruz..

 

Taçsız Kral  Metin Oktay 87 yaşında. İyi ki doğdun, iyi ki Galatasaraylı oldun.

 

Türk futbolunun ağababası, saygı da ve sevgide, insanlık ta ve sporda…İyi ki doğdun Metin Abi. Sen seni sevenleri üzmedin. Biz de ölene kadar senciyiz

 

“Meşin topun kralı, goller sıralı, Ağlar bile delindi, Metin topa vuralı, Metin sağ, Metin sol, Metin goool, Metin gol, Metin kafa, Metin şut, Metin goool, Metin gol…” 87. Doğum gününde saygı ile anıyoruz

 

Metin Oktay VEFAT YIL DÖNÜMÜ ANMA MESAJLARI

Efsanemiz Taçsız Kral Metin Oktay’ı aramızdan ayrılışının 32. yılında saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum

 

Seveceksen Metin Oktay’ın Galatasaray’ı sevdiği gibi seveceksin. Kalbimizdesin Taçsız Kral. Huzur içinde yat..

blank

Sana yetişemedik belki , geç kaldık ama görmeden sevdik KRAL…

Hatta en çok biz sevdik şu zamanda. Huzur içinde yat..

 

Ben mi Galatasaray mı diye soran sevgilisine; “Galatasaray, o daha vefalı.” diyecek kadar çok sevdi bu armayı. Allah rahmet eylesin. Mekânın Cennet Olsun Taçsız Kral

 

Taçsız Kral Metin Oktay

Tek aşkıydı Galatasaray

Senin gibi Cimbomluyu

Unutur mu bu taraftar

Mekanın Cennet Olsun

 

 

METİN OKTAY KİMDİR?

Metin Oktay, 2 Şubat 1936 tarihinde dünyaya geldi. Futbol kariyerine 1952 yılında, İzmir’in yerel takımlarından olan Damlacıkspor’da başladı. 1953-1954 yılları arasında Yün Mensucat’ın altyapısında oynamasının ardından 1954-55 sezonu öncesinde İzmirspor’a transfer olarak profesyonel kariyerine başladı.

Buradaki tek sezonunda İzmir Profesyonel Ligi şampiyonluğu ve gol krallığı yaşadı. 1955’te Galatasaray ile anlaştı. 1956-56 ve 1957-58 sezonlarında İstanbul Profesyonel Ligi şampiyonlukları yaşarken; ligde attığı gollerle üç sezon üst üste gol kralı oldu. 1959’da kurulan Millî Lig’de de gol krallıkları yaşamaya devam etti ve ligin ilk üç sezonunda gol kralı unvanını korudu.

Serie A’da mücadele eden Palermo ile 1961 yılında  sözleşme imzaladı. Burada bir sezona yakın top koşturduktan sonra ertesi yıl Galatasaray’a döndü. Sarı-kırmızılı takımdaki ikinci döneminde üç lig, dört Türkiye Kupası ve iki Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşadı. Öte yandan 1962-63, 1964-65 ve 1968-69 sezonlarında üç gol krallığı daha elde etti.

 

Futbolculuk kariyerini sonlandırdıktan hemen sonra, 1969-70 sezonunda Galatasaray teknik direktörü Tomislav Kaloperović’in yardımcılığına getirildi; fakat sezon sonunda takımın teknik direktöründe değişikliğe gidilince görevinden ayrıldı. Sonrasında ise Galatasaray’da yöneticilik ve çeşitli gazetelerde spor yazarlığı yaptı. 13 Eylül 1991’de henüz 55 yaşındayken, Boğaziçi Köprüsü çıkışında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank