Miraç Kandili Mesajları

PAYLAŞ
Miraç Kandili Mesajları
  • 0
  • 4464
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 16 Mart 2022 tarihinde güncellenmiştir.

 27 Şubat 2022 Pazar gecesi Miraç Kandili. Bu gece, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.AV) Mekkeden, Kudüs’e, oradan da yedi kat semaya ve  cennete uğrayarak,  Sidretül Münteha denen, hiç bir canlının bugüne kadar gidemediği makamı geçerek Rabbimiz ile görüştüğü gecedir. Bu mübarek gece ile ilgili ayet, hadis ve kutlama mesajlarından bir demet hazırladık…

Miraç Kandili Mesajları

Hem ülke hemde dünya insanları olarak yaşadığımız Corona Virüsü salgını sıkıntıları ile idrak edeceğimiz bu kandilimiz hürmetine Rabbim tüm insanlara şifa versin. Bu sıkıntılardan afiyetle kurtulmayı nasip etsin. Kandilimiz mübarek olsun.

 

Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir. (İsra / 1 )

 

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili

Ey güzeller güzeli bizleri bu Miraç Kandilinin hatırına affeyle. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) göklere yükseldiği bu gece  tüm dualarınızın göklere yükselip kabul olmasını dilerim. Miraç Kandilinizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

Gel ey Muhammed (S.A.V.) bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

 

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Berat Kandili Mesajları

 İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed (S.A.V.) komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun

 

Ya Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.


Miraç Kandili Neden Önemlidir? Miraç Kandili ve Değerlendirilmesi ile ilgili Yazı için TIKLAYINIZ


Allah’ım! fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) buyurdular ki : “Hatırlayan güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

 

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.

 

Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam Alemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

 

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

 

Allahım! Seçtiğin Peygamberinin (S.A.V.) hürmetine, bizi, anne ve babamızı Cehennem ateşinden koru. Bizi iyilerle beraber Cennete koy, Duâmızı kabul buyur. Âmin! Hayırlı Kandiller.

 Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Hayırlı Kandiller.

Lailat al Miraj Quotes, Wishes and Messages

Bu değerli kandil gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah (c.c.) tüm dualarınızı kabul etsin. (Amin) Hayırlı Kandiller.

blank

 Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

 

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeşilay Haftası Sözleri

Allah’ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın, kandilimiz mübarek olsun.

 

 Kandiller berekettir, umuttur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir. Dualarınız kabul, Miraç kandiliniz mübarek olsun.

 

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

 

KANDİL SİMİDİ TARİFİ

 Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

 

“Namaz mü’minin miracıdır”  ( Hadisi Şerif) Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhasebeciler Günü Kutlama Mesajları

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (SAV) şefaati üzerinize olsun.  Kandiliniz mübarek olsun.

 

“(O gece) göğe yükseltildim. Öyle bir makâma çıktım ki, orada kalemlerin (kaderi yazan kalemlerin) gıcırtıla­rını  duyuyordum.”(Buhârî, Salât, Hadisi Şerif)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank blank blank blank blank blank
blank