Muhasebeciler Günü Kutlama Mesajları

Muhasebeciler Günü Kutlama Mesajları

3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu Resmi Gazetede yayımlandığı tarih olan 01.06.1989 tarihinden hareketle önceleri Haziran ayının ilk haftası  “Muhasebe Haftası” olarak kutlanıyordu. Ancak, haziran ayında etkinliklerin sönük geçmesi nedeniyle farklı bir tarih arayışına girilmiştir.

Muhasebeciler günü için tarih arayışında tespit edilen tarih, 3568 sayılı Kanunun TBMM’ye sevk edildiği tarih olan 1 Mart olmuştur.  1 Mart’ın  “Muhasebe Günü” olarak kutlanması yönünde karar 1994 yılında Sakarya’da yapılan Oda Başkanları toplantısında alınmıştır.

Bu yazımızda muhasebeciler günü kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık.

 

1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

 

Rakamlarla büyük işler başaranların Muhasebeciler Günü kutlu olsun.

 

Tüm muhasebecilerin 1 mart muhasebeciler gününü kutlarım

 

İş dünyasına bilgisiyle yön veren muhasebecilerin 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

 

Maliyenin güçlenmesinde önemli yeri olan muhasebecilerin 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

 

Bu onurlu bir o kadar zor ve zahmetli mesleğinin icracıları meslektaşlarımın ve ailelerinin gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Toplumsal ve ekonomik yaşantımızda çok önemli yeri bulunan muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerimizin Muhasebeciler Günü’nü içtenlikle kutlarım.

 

Ticari hayata atıldığımız ilk andan itibaren paydaşımız, sırdaşımız olan muhasebeci ve mali müşavirlerimizin 1 Mart Muhasebeciler günü ile 1–7 Mart Muhasebe haftalarını kutluyorum.

 

Muhasebe sistemi kurulmadan işletmelerin gelişimi ve rekabet etmeleri mümkün değildir. Muhasebe işletmelere güç sağlayacak en önemli araçtır. 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

 

Devlet gelirlerinin tahakkuku-tahsili konusunda mesleki sorumluluklarının bilincinde olarak bizlere destek olan serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyor, tüm meslek mensuplarının haftasını kutluyorum”

 

Muhasebe mesleği, globalleşme sürecinde ekonomik, sosyal, finansal ve bilgi teknolojisi alanlarında yaşanan değişimlerle birlikte önem kazanmaya başlamış, yasal kimliği ile de toplum ve ticaret hayatı içinde etkili bir düzeye gelmiştir”

 

Tüm zorlukları aşarak bu mesleği yerine getiren ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan tüm meslektaşlarımın MUHASEBECİLER GÜNÜNÜ tekrar kutluyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Aramızdan ayrılan, ebediyete intikal eden bütün meslektaşlarımızı bu gün vesilesi ile rahmetle anıyorum. Bu onurlu mesleğin üyesi, tüm meslektaşlarımın, stajyerlerimizin, muhasebe çalışalarının 1-7 Mart Muhasebe Haftasını kutluyorum.

 

Muhasebecilik sorumluluk bakımından en ağır ve hassas mesleklerden biridir. Muhasebeciler, Devlet ile İş Dünyası arasında bir köprü ve emin bir el olarak görevlerini sürdürmektedirler. 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

 

Her türlü özveri ile çalışan, ülkenin ekonomisinin bugüne gelmesinde mükelleflere vergi bilinci aşılayarak, kuralları uygulayıp matrahları ve de vergileri belirleyerek büyük katkı sağlayan SMMM, YMM ve şirket, kamu muhasebelerinde görev yapan tüm meslektaşlarıma kolaylıklar diliyorum.

 

Muhasebe İşletmeler için çok önemli bir unsurdur. İyi ve sürekliliği olan muhasebe sistemine sahip olmayan işletmeler Dünyada ki işletmelerle baş edemez, rekabet edemez. Güvenirliliği olan sağlıklı finansal tablolar hazırlayamaz. Onun için sağlıklı finansal muhasebe sistemi işletmelerin can damarıdır.

 

Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik Mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Muhasebeciler Günü kutlu olsun…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?


blank