Neslican Tay Sözleri ve Anma Mesajları

PAYLAŞ
Neslican Tay Sözleri ve Anma Mesajları
  • 1023
  • +
  • -

Yazımız 2 Mayıs 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Neslican Tay Sözleri ve Anma Mesajları…14 Mart 1998 yılında Bursa şehrimizde dünyaya gelen Neslican Tay Fen lisesi mezunu idi. Üniversite sınavına hazırlanırken kanser rahatsızlığına yakalandığını öğrenince eğitimine bir süre ara vermek zorunda kalmıştı. 2018 yılında bacağındaki tümör nedeniyle sol bacağı kesilen ve kendi tabiri ile Demir Kadın olan Neslican bu hastalığı 3 kez yenmişti. Onunla benzer rahatsızlığı çekenlere azmiyle, umuduyla örnek olmuş ve herkese umut aşılamıştı. Üniversite sınavına tekrar girerek Psikoloji bölümünde okumaya başlamıştı. Tekrar nükseden rahatsızlığıyla yeniden mücadeleye başlayan kızımızı bugün kaybettik. Çok sevdiği takımı için de özel bir gün olan 20 Eylül 2019 tarihinde aramızdan ayrıldı. 

Vefatının üçüncü yılında onun sözlerinden ve anma mesajlarından bir derleme hazırladık. Mekanı CENNET olsun…

Neslican Tay Sözleri ve Anma Mesajları

Neslican Tay SÖZLERİ

“Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim”

 

“Saçlarınızı, kilonuzu, boyunuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin. Çünkü sadece ama sadece bir tane hayatınız var”

 

“Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!”

 

“Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!”

 

“Hayat kısa.

Hala diş macunlarını ortasından sıkıyor ve yemek yerken mutlaka üstüme döküyorum. Çok gevezeyim bazen kendi kendimin sözünü kesiyorum. Heyecanlıyım biraz deli fazlaca gözü kara.. Ama seviyorum. Beyaz saçlarımdan demir ayağıma kadar seviyorum kendimi.”

 

Neslican Tay ANMA MESAJLARI

ALLAH seni en güzel cennet bahçelerinde yaşatsın demir kadın.

 

Dünyadan bir güzel insan daha geçti…Mekanı cennet olsun

blank

Verdiğin mücadele cesaretimiz, yaşama sevincin rehberimiz olacak. Huzurla uyu Neslican Tay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü Kutlama Mesajları

Neslican, seni hep güzel gülüşün, yaşama azmin, mücadelen ve herkese umut oluşunla hatırlayacağız. Mekânın cennet olsun.

 

Yaşama tutunma savaşı hepimize ders niteliğinde olan Neslican Tay’ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Unutulmayacaksın…

 

Verdiğin mücadele ve azminle, genç yaşlı, hepimize ilham kaynağı oldun, Neslican Tay. Allah mekânını cennet eylesin. Tüm sevenlerine sabır diliyorum.

 

“Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim” demiştin… Rize sensiz kaldı. Seni mücadelen ve her ne olursa olsun gülümserken ışıldayan gözlerinle hatırlayacağız.  Mekanın Cennet Olsun

blank

Kanserle mücadele edenlere vazgeçmemeyi öğreten güler yüzüyle neşe saçan Neslican Tay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Huzur içinde uyu Neslican.

 

21 yaşına kadar 3 kez kanseri yenen, yaşama sevinciyle hayata tutunan güzeller güzeli kızımızı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz. Kansere karşı mücadelesiyle, azmiyle, her yaştan insana ilham kaynağı olan Neslican Tay’ı hep gülen yüzüyle hatırlayacağız. Huzur içinde uyu…

 

Ne hoş bir güzelliği vardır; Hafif adımlarla, dünyadan gülümseyerek geçenlerin. (Virginia Woolf) Gülüşü güzel kadın mekanın CENNET olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank