Polis Haftası Sözleri ve Mesajları

Polis Haftası Sözleri ve Mesajları


Her yıl 10 Nisan günü ve devamındaki hafta Polis Günü (Haftası ) olarak kutlanmaktadır.

Polis Teşkilatımızın kuruluş yılı olan 10 Nisan 1845 yılından bugüne geçen 176 yılda halkın güvenliğini sağlayan polislik mesleği ile ilgili sözlerden ve kutlama mesajlarından bir demet hazırladık.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR…Avukatlar Günü Mesajları için TIKLAYINIZ


Polise saygı, devlete saygıdır.

 

Halkın huzuru polisin gururudur.

 

Polis iç güvenliğimizin teminatıdır.

 

Adalete ilk açılan kapı karakoldur.

 

Polis devlet gücünün temsilcisidir.

 

Polis ol, polisle ol, polislik olma.

 

Türk Polisi Kanun hakimiyetinin teminatıdır.

 

Polis kadar disiplinli bir insan toplumun en değerli altın varlıklarıdır.

 

Toplum güvenliğinin en temel öğesi polistir.

 

Polis demokratik düzenin kararlı koruyucusudur.

 

Türk polisi gücünü yasalardan ve halkından alır.

 

Polisin varlığı güven ve huzur dolu toplum yaratmaktadır.

 

Türk polisi Atasının izinde halkının hizmetindedir.

 

Polis toplumun en önemli değerleri olduğundan insanlara güzel gelecekler sunar.

 

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Atatürk

 

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.

 

Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Atatürk

 

KUTLAMA MESAJLARI

Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek halkımızın güven ve huzurlu olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına teşekkürlerimizi sunarız.

 

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın, kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftasını kutluyorum.

 

Geçirdiğimiz zor günlerde fedakarca mücadele eden ve vatanımızın, milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin daha da çok çalışan Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

 

 Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakarca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 176. yılı kutlu olsun!

 

Tüm emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftasını kutluyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor. Görevleri başında olan mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

 

 Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

 

Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar Polis Haftalarını kutlarım

 

 Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftasını kutluyorum

 

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın, yıl dönümünü kutlarken; teşkilata bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum.

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

 

Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da,  halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.

 

Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar. Polis Haftalarını kutlarım.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

 

Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan polis teşkilatımız, köklü kurumlarımızın başında gelmektedir. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakar ve cansiparane çalışmalarının Halkımıza güven ve gurur verdiği muhakkaktır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakarlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyorum.

 

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

 

Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakarca vazifelerini ifa etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yapan değerli Polislerimize bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken vazifesini yerine getirirken şehit olan polislerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

 

BARIŞ GÜVERCİNİ POLİS

Her saniyesi tehlike dolu

Ailesi bekler korkulu

Bazen olur uyumayı unuttuğu

Polistir o göze almıştır her türlü zorluğu

 

Polis der geçer kimisi

Kolaydır söylemek bu beş harfi

Adı gibi kolay olsa polisimin mesleği

Uğruna yazmazdım şu dizeleri

 

Zordur polis olmak

Herkes göze alamaz

Vatan uğruna şehit olmak

Her yiğide nasip olmaz

 

Karakol binasında telefon çalar

Yeni bir kahramanlık başlar

Ya polisim şehit olur canını adar

Ya da sağ salim suçluyu yakalar

 

Akşam 7 olur haberler başlar

Polisim şehit olmuş anası ağlar

Polistir o vatanına canını adar

Tüm silahlar güvercine dönüşsün ağlamasın analar

 

Her koşulda korur milletini

Barıştır en önemli ilkesi

Cesaret ister polislik

Bu her zaman her yerde bilinmeli

 

DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ MESAJLARI

WORLD HEALTH DAY QUOTES and MESSAGES


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?