Polis Haftası Sözleri ve Mesajları

Polis Haftası Sözleri ve Mesajları

Her yıl 10 Nisan günü ve devamındaki hafta Polis Günü (Haftası ) olarak kutlanmaktadır.

Polis Teşkilatımızın kuruluş yılı olan 10 Nisan 1845 yılından bugüne geçen 173 yılda halkın güvenliğini sağlayan polislik mesleği ile ilgili sözlerden ve kutlama mesajlarından bir demet hazırladık.

 

Polise saygı, devlete saygıdır.

 

Halkın huzuru polisin gururudur.

 

Polis iç güvenliğimizin teminatıdır.

 

Adalete ilk açılan kapı karakoldur.

 

Polis devlet gücünün temsilcisidir.

 

Polis ol, polisle ol, polislik olma.

 

Türk Polisi Kanun hakimiyetinin teminatıdır.

 

Polis kadar disiplinli bir insan toplumun en değerli altın varlıklarıdır.

 

Toplum güvenliğinin en temel öğesi polistir.

 

Polis demokratik düzenin kararlı koruyucusudur.

 

Türk polisi gücünü yasalardan ve halkından alır.

 

Polisin varlığı güven ve huzur dolu toplum yaratmaktadır.

 

Türk polisi Atasının izinde halkının hizmetindedir.

 

Polis toplumun en önemli değerleri olduğundan insanlara güzel gelecekler sunar.

 

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Atatürk

 

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.

 

Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Atatürk

 

Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek halkımızın güven ve huzurlu olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına teşekkürlerimizi sunarız.

 

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın, kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.

 

Geçirdiğimiz zor günlerde fedakârca mücadele eden ve vatanımızın, milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin daha da çok çalışan Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

 

 Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 173. yılı kutlu olsun!

 

Tüm emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor. Görevleri başında olan mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

 

 Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

 

Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar Polis Haftalarını kutlarım

 

 Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum

 

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın, yıldönümünü kutlarken; teşkilata bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum.

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

 

Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da,  halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.

 

Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar. Polis Haftalarını kutlarım.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

 

Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan polis teşkilatımız, köklü kurumlarımızın başında gelmektedir. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakâr ve cansiperane çalışmalarının Halkımıza güven ve gurur verdiği muhakkaktır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakarlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyorum.

 

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

 

Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

 

Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakarca vazifelerini ifa etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yapan değerli Polislerimize bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken vazifesini yerine getirirken şehit olan polislerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

 

BARlŞ GÜVERCİNİ POLİS

 

Her sɑniyesi tehlike dolu

 

Ailesi bekler korkulu

 

Bɑzen olur uyumɑyı unuttuğu

 

Polistir o göze ɑlmıştır her türlü zorluğu

 

 

 

Polis der geçer kimisi

 

Kolɑydır söylemek bu beş hɑrfi

 

Adı gibi kolɑy olsɑ polisimin mesleği

 

Uğrunɑ yɑzmɑzdım şu dizeleri

 

 

 

Zordur polis olmɑk

 

Herkes göze ɑlɑmɑz

 

Vɑtɑn uğrunɑ şehit olmɑk

 

Her yiğide nɑsip olmɑz

 

 

 

Kɑrɑkol binɑsındɑ telefon çɑlɑr

 

Yeni bir kɑhrɑmɑnlık bɑşlɑr

 

Yɑ polisim şehit olur cɑnını ɑdɑr

 

Yɑ dɑ sɑğ sɑlim suçluyu yɑkɑlɑr

 

 

 

Akşɑm 7 olur hɑberler bɑşlɑr

 

Polisim şehit olmuş ɑnɑsı ɑğlɑr

 

Polistir o vɑtɑnınɑ cɑnını ɑdɑr

 

Tüm silɑhlɑr güvercine dönüşsün ɑğlɑmɑsın ɑnɑlɑr

 

 

 

Her koşuldɑ korur milletini

 

Bɑrıştır en önemli ilkesi

 

Cesɑret ister polislik

 

Bu her zɑmɑn her yerde bilinmeli

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?