Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan Ayı Mesajları


2021 yılı Ramazan Ayı 13 Nisan Salı Günü başlayacak. Mübarek üç ayların sonuncusu olan; “Recep benim, Şaban Allah’ın ve Ramazan ümmetin ayıdır.” buyrulan huzur ve bereket ayına kavuştuk.

Bu mübarek zaman dilimlerine kavuşmanın sevincini ifade eden kutlama mesajlarından bir demet hazırladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri

 

Ramazanımız mübarek olsun…

 

Ramazanınız hayırlı olsun, dualarınız kabul olsun.

 

Allah’ım bize Ramazan orucunu hakkıyla tutmayı nasip et. Amin.

 

Sen bizi hesap günümüzde affettiğin kullarından eyle yarabbi. Hayırlı Ramazanlar.

 

Ufak sofralarınızda bol ve bereketli iftarlar dilerim, Ramazan Ayınız mübarek olsun.

 

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Ramazan ayı ülkeme ve tüm inananlara güzellikler ve bolca huzur getirsin. Hayırlı Ramazanlar…

Ramazan demek bereket ve kurtuluş demektir. Sofranız bereketli sağlığınız sıhhatli olsun. İyi Ramazanlar…

 

Hoş geldin ey ayların en hayırlısı bize umut getirdin. Hayırlı huzurlu bir Ramazan ayı geçirmenizi dilerim.

 

Bizi Ramazan’a kavuşturan Rabbim’e hamdü senalar olsun. Rabbim bu mübarek günlerde günahlarımızı af, dualarımızı kabul etsin. Hayırlı Ramazanlar.

 

‘Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir’… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının Kurtuluş ile Tecelli bulmasını temenni eder, Selam ve Dua ile Hayırlı Ramazanlar dilerim.

 

Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluştur. Hayırlı Ramazanlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Resimli Kadir Gecesi Sözleri ve Mesajları

Nasip tomurcuklarını avucumda açtır. Yüreğimden sevgiyi, yuvamdan huzuru eksik etme. Hayırlı Ramazanlar.

 

Rahmet, Mağfiret ve bereket ayı hayırlı olsun. Rabbim,  nefsimizi terbiye ettiğimiz feyz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin. Hayırlı Ramazanlar.

 

Bu ayda Yüce Yaradan ibadetlerinizin karşılığını bire bin versin. Sofranıza Halil İbrahim bereketi versin. Ramazan ayı hayırlı olsun.

 

Ramazan ayına kavuşturan yüceler yücesine şükürler olsun. Bayramına da bizleri ulaştırsın inşallah. Hayırlı huzurlu Ramazanlar dilerim.

 

Ramazan Ayı’nın milletimizin diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması dileğiyle hayırlı ramazanlar.

 

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Ramazan bereketiyle sofralarımız bereketlensin, Bu ay içerisindeki mübarek kadir gecesi ile ibadetlerimiz taçlansın, Allah ramazan ayını layıkıyla geçirmeyi nasip etsin. Hayırlı Ramazanlar.

 

Ramazanın ilk gecesinde cennet ve sema kapıları açılır da, Ramazan’ın son gecesine kadar kapanmaz. Ramazan ayınız mübarek olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kudüs Sözleri

Ellerin semaya, dillerin duaya , gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan…

 

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. Hayırlı Ramazanlar

 

Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun…

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoş geldin ayların en birincisi ey şehr-i Ramazan.

 

Allah’u Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin… Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun…

 

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hu lara karışsın aminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler. Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

 

Ramazan ay’ında bütün müminlerin dualarını, oruçlarını ALLAH (c.c) kabul etsin. ALLAH (c.c) bizi bütün kötülüklerden ıslah etsin. Ramazan Ayımız Mübarek olsun.

 

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allahü Teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. (Hadis) Hayırlı Ramazanlar.

 

Yüce Allah bu mübarek ayda gündüzü oruçla, akşamı iftarla açıp geceyi teravihle süslemeyi, sahurla gecenin nur ve feyzini almayı bizlere nasip etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun! Ramazan Ayı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

 

Hayat bir su misali çok çabuk geçip gitmektedir, bu kısa zamanda ve bu mübarek ayda güzel ameller işlemek ve günahlarımız için için Cenab-ı Allah’tan af ve mağfiret dilemek temennisiyle hayırlı Ramazanlar.

 

Bir bardak suyun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin en iyi bilindiği, bir aç insanın halinin akla geldiği bir aydayız. Bu ayda tuttuğumuz oruçları Yüce Allah dergahı izzetinde kabul etsin. (Amin) Hayırlı Ramazanlar.

 

Allah rızası için gece kalkıp sahurunu yapan gün boyu oruçlu olarak hayır ve hasenat yapan, akşamda Allah’a şükür ile orucunu açan Müslüman kardeşime selam olsun. Allah’ın lütuf ve güzellikleri onun üzerine olsun. Ramazan ayı mübarek olsun.

 

Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle Yarabbi cümlemizi… Ramazan ayınız mübarek olsun…

Bilgi: Yazımızdaki görseller vektorelcizim.net sitesinden alınmıştır. Teşekkür ederiz.

 

Allah’ım! Kalp katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme. (Amin) Hayırlı Ramazanlar.

 

Bu ay değerlendirmek için en makbul aydır. Bütün günahlardan arınma, pişmanlığı ve içten gelen tövbeyi Allah’a sunma, doya doya ibadet etme fırsatı bütün din kardeşlerim için hayırlı olsun. Gönlünüzü Allah’a açacağınız bu mübarek Ramazan ayı sizi ve ailenizi huzura boğsun. Ramazan ayınız kutlu olsun.

 

Bir kapıya bir kere gidersin, ikincisinde utanırsın ama bir kapı var ki her gün gidersin, gitmelere doyamazsın. Çünkü bilirsin seni kapısından kovmayacak bir tek “O” vardır. Her gün içini dökersin bir “O” sıkılmaz senden, bir “O” affeder seni, bir “O” yüzüne vurmaz ayıplarını. Seni senden daha iyi bilendir. Rabbim bu mübarek Ramazan ayı hatırına ayıplarımızı örtsün, günahlarımızı affetsin…Amin. Hayırlı Ramazanlar.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?