Ramazan Bayramı Mesajları

PAYLAŞ
Ramazan Bayramı Mesajları
  • 5048
  • +
  • -

Yazımız 14 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Ramazan Bayramı… Bir Ramazan ayının daha sonuna geldik. 10 Nisan 2024 Çarşamba günü eskilerin Iyd-i Said-i Fıtr dedikleri Ramazan Bayramı.

Oruç, teravih, mukabeleler, iftarlar ve sahurlar derken bir ayın sonuna geldik. Nimetin kadrü kıymetini bilme, nefse hakim olma, açın halini anlama gibi hasletleri bizlere kazandıran bu mübarek ayın bitiyor olması üzerken hemen arasından gelen Bayram ile de seviniyoruz. Akraba ziyaretleri, kabristan ziyaretleri, el öpmeler, kolonya ve tatlı servisler, barışan küskünler, birleşen gönüler….

Bizde bu bayram dolayısıyla bayramla ilgili bir kaç söz ve kutlama mesajını derledik. Hayırlı Bayramlar…

Ramazan Bayramı Mesajları

Kim beş geceyi ibadet, zikir ve fikirle ihya ederse, cennet ona vacib olur.

a) Terviye gecesi: Zilhicce’nin sekizinci gününün gecesi,

b) Arafe gecesi,

c) Kurban Bayramı gecesi,

d) Ramazan Bayramı gecesi,

e) Şaban ayının on beşinci gecesi.

Ramazan Bayramı Mesajları

Ramazan Bayramımız ve Cumamız mübarek olsun…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ramazan Bayramı ve Cuma Resimli Mesajları

En güzel Ramazan Bayramları sizlerin olsun. Allah’a emanet olun.

 

Gönlünüzden geçen her güzel şeyler bu bayramda gerçek olur inşallah.

 

Ramazan Bayramınızı kutlar tuttuğunuz oruçların kabul olmasını dilerim.

 

Ramazan’a ulaştıran Rabbim bayramını da gösterdi çok şükür. Bayramınız kutlu olsun.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

 

Bu mübarek günde yüreğinizin huzur ve mutlulukla dolması niyetiyle Ramazan Bayramınız mübarek olsun

.

Ramazan Bayramınız mübarek olsun size ve ailenize tüm sevdiklerinize sağlık huzur mutluluk getirmesini dilerim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sevdiğine Ramazan Bayramı Mesajları

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

 

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum… İyi bayramlar!

Dünya’da ve ahrette hakiki bayramları yapabilmek temennisiyle Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

 

 Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.

 

Dua kapılarının ağzına kadar açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günde bayramınızı tüm sevdiklerinizle birlikte hayırlı ve mutlu geçirmeniz dileğiyle mübarek Ramazan Bayramınızı kutlarım.

 

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

 

Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

 

11 Ayın Sultanı Ramazanın Soframıza Getirdiği Bolluk Gibi Bu Bayramda Bol bol içinizde Huzur Olsun, Bayramınız Mübarek Olsun.

blank

Yalnızlık ne uçsuz bucaksız okyanuslarda tek başına yol almak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Yalnızlık sevdiklerinden uzak bayramlarda yalnız kalmaktır. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Resimli Ramazan Bayramı Mesajları

 Zamana ve mekana sığmayan bir bereketle bereketlenmek ve bağışlanmış olmanın o şerefli makamına erişmiş olmak temennisiyle Bayramınız mübarek olsun.

 

Bir Ramazan Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, İslam alemine ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyoruz. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

 

Iyd-i Sa’id-i fıtrınızı can u gönülden tebrik eder, nice nice yıllara sevdiklerinizle birlikte sıhhat, afiyet, saadet, selamet ve devletle ulaşmanızı nice nice Ramazanlara, mutlu bayramlara erişmenizi temenni ve niyaz ederim.

Eid-ul-Fitr Wishes, Greetings and Messages

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

 

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına veda ederken birlik ve beraberlik duygularımızın perçinlemesini temmeni ediyorum. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

 

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Ramazan Bayramın mübarek olsun!

 Bugün Bayram! Mübarek Ramazan Bayramı Tüm insanlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı’nı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar.

——-

Birkaç Alıntı

Bu küçük şehirlerin yeknesaklığını değiştiren nadir hadiseler den biri de, bayramlardı. Hele ramazan bayramı, bir aylık bir bekleyiş ve hazırlıktan sonra geldiği için, o nispette coşkun olurdu.

 

Ramazan bayramı, her Müslümanın ve her İslam topluluğunun, bir ay oruç tutup vücutların sağırlığını kaybetmiş ve ruhun seslerini duyar hale gelmiş, ruhların en kabartma yükselişine varmış olduğu, tazelendiği bir dönemden sonra, tekrar dışa, eşyaya, bir hünkâr alayı halinde, tantanalı ve eşyanın ve dünya nimetlerinin içindeki “sevinci” çınlatarak çıkışıdır.     Sezai Karakoç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir