Regaib Kandili Mesajları


Bahar aylarına gireceğimiz şu günlerde, mübarek zaman dilimleri olan üç ayların ilk kandili olan, Regaib Kandilini bu gece dualarla ve ibadetlerle ihya edeceğiz.

18 Şubat Perşembeyi Cumaya bağlayan gece 2021 in ilk kandili olan Regaib Kandilidir. Sevdiklerimize kandillerini kutlamak için yazabileceğiniz mesajlardan,  sözlerden ve dualardan bir demet hazırladık…

 

Bu gece ihsanı bol bir gece, Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

 

Regaib Kandiliniz mübarek olsun, dualarda buluşmak üzere.

 

Bu gece huzur ve müjde gecesidir. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

 

Mübarek aylara selam olsun. Selam olsun Ey Regaip.

 

Bu gece ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya aç. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

Alem-i İslâm’ın Regaip günü/gecesi mübarek olsun. Rabbim bizi Ramazan’a hayırlarla ulaştırsın. Hayırlı Kandiller.

 

Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

 

Şu beş gece vardır ki dualar geri çevrilmez buyrulan gecelerden biri olan Regaib Kandilimiz mübarek olsun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR… RESİMLİ Regaib Kandili Mesajları için TIKLAYINIZ


Ey Rabbim Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Hayırlı Kandiller!

 

Bu gece Regaip gecesi, dua edelim. Yürekler bir atsın bu gecede, günahlarımız af olsun. Hayırlı kandiller.

 

Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği Regaip gecemiz mübarek olsun.

vektorelcizim sitesine teşekkür ederiz.

 

Ey Rabbimiz! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eyle azabından muhafaza eyle.  Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

 

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler, yakın olduklarındır. Kandiliniz mübarek olsun.

 

Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 147) Regaip kandilimiz mübarek olsun.

 

Yüreklerde kim bilir ne acılar, ne umutlar ve ne kırgın hayaller var. Rabbim hiçbirinizin umutlarını soldurmasın. Amin. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

 

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz mübarek olsun!

 

Regaip kandilinizi tebrik eder. Cenab-ı Allah (c.c.)’tan tüm insanlık alemine hayırlar getirmesini dilerim.

 

Regaib Kandilinin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle… HAYIRLI KANDİLLER!

 

Mübarek kandilinizi kutlarım. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

 

Bu mübarek gecede, dua ikliminde, rahmet yağmurlarıyla sağanak sağanak ıslanmak dileğiyle… Hayırlı kandiller.

 

Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

 

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. (Amin) Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

 

Sevdiklerini ara, kaybettiysen git bul, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet. Çünkü bugün kandil. Kandiliniz mübarek olsun.

 

Cenab-ı Hak, Receb-i Şerif bahçesini ekip, Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin. Amin.. Hayırlı Kandiller.

 

Fani dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi Kandiller dilerim.

 

Bu değerli Regaip Kandili gecesinde, kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah (c.c.) tüm dualarınızı kabul etsin.

 

Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni baharla tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Regaip Kandiliniz Mübarek olsun.

 

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

 

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

 

Bu mübarek günlerin sizlere, Vatanımıza, Milletimize ve bütün İslam Alemine rahmet, mağfiret ve bereket olarak tecelli etmesini Yüce Rabbim’den niyaz ederim. Hayırlı Kandiller

 

Ya Rabbi bu gece dua edenlerden, her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Cennette gezenlerden eyle bizi. Amin! Regaip Kandiliniz Mübarek olsun.

 

Allah”ım! Gizli olarak işlediğim günahlarımı, açıktan işlediğim günahlarımı, hatâen işlediğim ve bilerek yaptığım günahlarımı, bildiğim ve bilmediğim bütün günahlarımı bağışla. Amin! Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

 

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk Kandil gecesidir. Hayırlı olsun. . .

 

KANDİL SİMİDİ TARİFİ

Yüce Allah mübarek Regaip kandili hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip eylesin. Hɑyırlı Kandiller…

 

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!

Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib gecesi, Şabanın 15. gecesi, Cuma gecesi, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi. ( Hadis)


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?