Şeb-i Arus Mesajları

PAYLAŞ
Şeb-i Arus Mesajları
  • 2576
  • +
  • -

Yazımız 31 Aralık 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Şeb-i Arus Mesajları…
Mevlana vefat edeceği güne Rabbine kavuşma, sevdiğine kavuşma olarak nitelemiş ve bu anlamda ölüm gününün en mutlu gün olduğunu tasvirle Düğün Gecesi anlamına gelen Şeb-i Arus demiştir.

Türk ve İslam Dünyasının en büyük mutasavvıflarından olan Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri bundan 750 yıl önce 17 Aralık 1273 yılında vefat etmiştir.

Her sene Mevlana’nın vefat tarihi olan tarihte bitecek şekilde 7-17 Aralık tarihleri arasında ‘Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri’ yapılmaktadır. Bu haftaya kısaca Şeb-i Arus da denmektedir.

Bu yılki anma törenlerini teması “Vuslat Vakti” .

Bizde bu yazımızda Anma Mesajlarından bir demet hazırladık.

Şeb-i Arus Mesajları

 Hz. Pir’i, vuslata erişinin 750. yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

 

Hoşgörünün sembolü olan Mevlânâ Celâleddîn-i  Rûmî’yi sevgi ve rahmetle anıyoruz.

 

Hz. Mevlana’nın vuslata erişinin 750. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmet ile anıyoruz…

 

Sabrın, hoşgörünün, kardeşliğin sembolü Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi 750. Vuslat Yıl Dönümünde sevgi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

“Ben Yaşadıkça Kur’an’ın Bendesiyim. Hz. Muhammed Mustafa’nın Yolunun Tozuyum” diyen Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi Vuslatının 750. yılında rahmetle anıyoruz.

Şeb-i Arus Mesajları

Eserlerindeki kavram, sevgi ve hoşgörü ile tüm dünya için büyük bir önem ve değer taşıyan Mevlana’nın; vuslat yıldönümü kutlu olsun

 

Sabrın, sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü; gönül ve aşk insanı Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi saygı ve minnetle anıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mevlana Sözleri

Yüzyıllar öncesinden günümüzü aydınlatan, sabrın, sevginin, hoşgörünün sembolü olan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi Vuslatının 750. yılında rahmetle anıyoruz.

 

Etrafını aydınlatmak için kendisi yanan, asırlar sonra bile günümüze ışık tutan bir kandildir Hz. Mevlana. Ölüme vuslat diyen ve ölümü hasretle bekleyen Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyoruz.

 

Gönül ve aşk insanı Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi Şeb-i Arus’un 750. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyor, O’nun İslam’ı en güzel şekilde yorumlayan fikirlerinden bütün insanlığın istifade etmesini diliyoruz.

 

Türk-İslam düşünürü ve mutasavvıf Mevlana  Celaleddin-i Rumi’yi vuslatınının 750. yılı kapsamında 7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Şeb-i Arus törenlerinde  sevgi ve rahmetle anıyoruz.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mevlana 'dan Hoşgörü ve Sevgi Sözleri

“Dostlarını daima vefa ile hatırla can!  Arayan sen ol, bulan sen.

Tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen. Kula vefası olmayanın, Hakka vefası olmaz.” sözlerinin sahibi Hazreti Mevlana’yı rahmetle anıyoruz.

 

“Vefa; arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır.

Vefa; dostluğun asaletine bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır.

Vefa; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında cehennemi hafife almaman Ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.” diyen Mevlana Hazretlerine vefa vakti. Hz. Mevlana’yı rahmetle anıyoruz

Şeb-i Arus Mesajları

1 Yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir