Sümeyye Boyacı’yı Tebrik Mesajları

PAYLAŞ
Sümeyye Boyacı’yı Tebrik Mesajları

Yazımız 1 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Sümeyye Boyacı’yı Tebrik Mesajları…
Sümeyye Boyacı; 5 Şubat 2003 tarihinde, annesi Semra Boyacı ile babası İsmail Boyacı’nın ilk çocuğu olarak Eskişehir’de doğdu. Doğumundan itibaren iki kolu olmayan Boyacı, aynı zamanda kalça çıkıklığına sahip bir şekilde dünyaya gelmişti.

Gittiği bir akvaryumda gördüğü balıkların kolları olmadan yüzebilmesinden etkilenerek, 2008 yılında yüzmeye başladı. 2013’te, antrenör Mehmet Bayrak ile çalışmaya başladı. S5 engelli sınıfında; serbest, sırtüstü ve kelebekleme dallarında yarışmaktadır Haziran 2016’da, Berlin’de düzenlenen ve kariyerinin ilk uluslararası yarışı olan 30. Uluslararası Alman Şampiyonası’nda mücadele etti. Ağustos 2018’de, Dublin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda, 50 m sırtüstü S5 kategorisinde altın madalya kazandı.

14 Eylül 2019 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda bu kez dünya ikincisi oldu. (0.03 salise farkla 2.oldu) Bu başarılarından dolayı Milli Sporcumuza söylenmiş Tebrik Mesajlarından bir derleme hazırladık.

Bilgi: Paralimpik Oyunlar, çeşitli engelli gruplarından sporcuların katıldığı çok sporlu etkinliktir.

Sümeyye Boyacı’yı Tebrik Mesajları

Hiç kimsenin, yağmurun bile böyle güzel elleri yoktu..

Sümeyye Boyacı'yı Tebrik Mesajları

Sen çok ama çok gurur vericisin Su Perisi Sümeyye

 

Sen gönüllerin şampiyonusun Sümeyye

 

Bu gururu bizlere yaşattığın için sana minnettarız. Teşekkürler Sümeyye Boyacı

 

Balıklar kadar iyi yüzebildiğini tüm dünyaya gösterdi Sümeyye! Başarıların daim olsun. Tebrikler

blank

Tebrikler Sümeyye Boyacı kardeşimize…Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kazandığı gümüş madalyayla yine göğsümüzü kabarttı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Eylül Ayı Sözleri

Paralimpik olimpiyatlarında Londra’da Dünya ikincisi olan sevgili Sümeyye Boyacı’yı tebrik ediyorum. Başarı engel tanımaz…

 

Milli Sporcumuz Sümeyye Boyacı, Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı. Türkiye seninle gurur duyuyor.

blank

‘Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak bizleri gururlandıran Milli sporcumuz Sümeyye Boyacı’yı gönülden tebrik ediyorum. Azmin, başarıların daim olsun, teşekkürler Sümeyye!.

 

Yüreğiyle kulaç atan, kanatsız meleğimiz Sümeyye Boyacı. Bize yaşattığın bu gurur için teşekkürler. Başarıların ile ülkemizdeki binlerce engelli evladımıza örnek oldun. Yolun açık olsun

 

Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabartan  Sümeyye Boyacı kızımızı ve ülkemizi başarıyla temsil eden Beytullah Eroğlu ile Sevilay Öztürk’ü gönülden tebrik ediyorum.

 

Azim ve disiplinin başarının temel unsurlarından olduğunu dünyaya gösteren, Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonasında gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Sümeyye Boyacı gururumuzsun… O güzel yüreğine sonsuz teşekkürler.

 

Önyargılar nedeniyle kendi potansiyelinin farkında olmayan kız çocuklarının hayali duvarlarını ortadan kaldırmak için çeşitli ülkelerde başarılı kadınları rol model olarak seçen Barbie, 2020 yılı için Türkiye’den Sümeyye Boyacı’yı seçti.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank