Timur Selçuk Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Timur Selçuk Taziye Mesajları

Yazımız 27 Kasım 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Timur Selçuk Taziye Mesajları…
6 Kasım 2020 tarihinde duayen müzisyen Timur Selçuk’u kaybettik.

Timur Selçuk, 2 Temmuz 1945 Tarihinde İstanbul’da doğdu. Türk sanat müziği bestecisi Münir Nurettin Selçuk ve tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğludur.

Timur Selçuk

Beş yaşında piyano çalmaya başlamış, yedi yaşında ilk konserini vermiştir. Galatasaray Lisesi mezunudur. Aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuarı piyano bölümüne de devam etmiştir.
Paris’teki Ecole Normale de Musique de Paris’de bestecilik ve orkestra yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 1975’te Türkiye’ye dönmüştür. “Ayrılanlar İçin”, “Sen Nerdesin”, “Beyaz Güvercin” ya da “İspanyol Meyhanesi” gibi parçaları bu dönemimin şarkılarıdır. Orhan Veli, Attila İlhan’ın, ve Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelediği şarkıları seslendirmiş, 1976’da İstanbul Oda Orkestrası’nı ve kendi öğrencilerini yetiştirdiği Çağdaş Müzik Merkezi’ni kurmuştur. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda 10 yıl çalışmış, Bilgesu Erenus’un “Nereye Payidar” oyunu için besteler yapmış, Uğur Mumcu’nun “Sakıncalı Piyadesi”nin müziklerini yapmış, ayrıca “804 İşçi”, “Ferhat ile Şirin”, “Şeyh Bedrettin Destanı”, “Tak-Tik”, “Küçük Adam Ne Oldu Sana”, “Rumuz Goncagül” ve “Galilei-Galileo” adlı oyunların müziklerini yapmıştır. “Sarıpınar 1914”, “Üç İstanbul”, “Cahide”, “Hakkari’de Bir Mevsim” gibi filmlere de fon müziği bestelemiştir. 1998 yılında Kültür Bakanlığı’nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

Sanatçının vefatı sonrası taziye mesajlarından bir derleme hazırladık…

Timur Selçuk Taziye Mesajları

Timur Selçuk Taziye Mesajları

Asırlık çınar, notaların, müziğin efendisini kaybettik. Mekanı cennet olsun.

 

Bize hissettirdikleri ve kattıkları için minnettarız, güle güle notaların efendisi…

 

Türkiye çok değerli bir sanatçıyı kaybetti..
Sanat camiamızın ve ülkemizin başı sağ olsun ..

 

İyi ki var olmuş, iyi ki bu topraklarda müziklerini tanıdık…En büyük saygı ve hürmetle

 

Hafızamızdan bir ses daha koptu. Gençliğimizden bir renk daha soldu. Mekanı cennet olsun.

 

Değerli sanatçımız Timur Selçuk hayatını kaybetti. Mekanı cennet olsun. Sevenlerine baş sağlığı diliyorum

 

Çok sesli müziğin duayen ismi Timur Selçuk’a Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim.

blank

Timur Selçuk 74 yaşında vefat etti. Güzel yaşadı, yaşattı. Onu dinlemek keyifti. Bize hissettirdikleri için minnettarız.

 

Zihnimize kazılı birçok beste ile hep hatırlayacağımız müzisyen Timur Selçuk’a Allah’tan rahmet diliyorum; yakınları, sevenleri ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim.

 

Büyük usta Timur Selçuk’u kaybettik. Bize armağan ettiği muhteşem eserler için minnetlerimizi sunuyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Muhteşem bestelere imza atmış bir müzik adamı, sevgili TİMUR SELÇUK aramızdan ayrıldı. Hepimizin başı sağ olsun

 

“İnsanı en son sesi terk eder.” demişti.
Piyanist, besteci ve yorumcu büyük üstat Timur Selçuk’u kaybettik. Mekanı cennet olsun.

 

Sevgili Timur Selçuk hocam hakka yürüdü. Sadece değerli bir sanat insanı değil “güzel insan” olarak da hayatımıza anlam katan Timur Selçuk Nur içinde uyusun. Çok üzgünüm

 

Piyanist, besteci, yorumcu ve çok değerli, aydın bir sanatçıydı Timur Selçuk.
74 yaşında aramızdan ayrıldı. Bıraktığı eserler için minnettarız. Asla unutulmayacaksın…

 

“Sanat göründüğü kadar basit ya da ilham perilerinin inmesinin bekleneceği bir durum değil. Sanatçının yaşamı mücadelelerle doludur” Tüm sevenlerinin ve sanat camiamızın başı sağolsun…

 

Türk müziğine unutulmaz eserler kazandıran piyanist, besteci, yorumcu Timur Selçuk’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

 

Timur Selçuk müzisyen ve yorumculuğunun yanı sıra topluma olan sorumluluk bilinciyle de örnek bir sanatçıydı. Besteleri ile yaşamaya devam edecek. Mekanı cennet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank