Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

PAYLAŞ
Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları
  • 0
  • 34
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 29 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları… Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi olarak, Büyük Hun İmparatoru Mete Han’ın tahta çıkış tarihi olan M.Ö. 209 yılı esas alınmıştır.

İlk kez Mete Han tarafından M.Ö. 209 yılında kurulan düzenli Türk Kara Ordusunda sayı itibarıyla 10.000 atlıdan oluşan en büyük birlik, “Tümen” olarak adlandırılmış, tümenler binlere, binler yüzlere, yüzler onlara ayrılmış, her birinin başına Tümenbaşı, Binbaşı, Yüzbaşı ve Onbaşı rütbelerine sahip birer komutan görevlendirilmiş ve aşağıdan yukarıya doğru emir-komuta zinciri içerisinde birbirine bağlanmıştır.

Mete Han ile tarih sahnesine çıkan bu teşkilatlanma modeli günümüze kadar uzanan yelpaze içerisinde hüküm süren diğer Türk devletleri ile süregelmiş, özellikle Göktürkler, Uygurlar, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Türk Ordusu dünyanın sayılı ordularından birisi olmuştur.

Türk Kara Kuvvetleri, “Türk Birliğinin, Türk Kudret ve Kabiliyetinin, Türk Vatanseverliğinin Çelikleşmiş Bir İfadesi” olan Silahlı Kuvvetlerimizin bir parçası olarak her zaman yüce milletimize layık olma azmi ve kararlılığı içinde ve onun emrinde olmanın şeref ve gururunu taşımaktadır.

Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları

Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluşunun 2231. Yılı Kutlu Olsun.

 

Gücün ve cesaretin sembolü Türk Kara Kuvvetleri’nin 2231. gurur yılı kutlu olsun.

 

Şanlı tarihimizin şahidi Türk Kara Kuvvetlerimizin 2231’inci Kuruluş Yıl Dönümü kutlu olsun!

Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluş Yıl Dönümü

Mete Han’dan bu yana şeref dolu kahramanlık destanları yazan ve yazacak olan şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2231. kuruluş yılı kutlu olsun.

 

Mete Han’dan Sultan Alparslan’a, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bugüne sayısız kahramanlık ve cesaret örneği ile destanlar yazan Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıl dönümü kutlu olsun!

 

TÜRK Kara Kuvvetleri Kuruluşu MÖ. 209
Mete Han’dan ATATÜRK ‘e Türk Kara Kuvvetlerimizin Kuruluşunun 2231. Yılı Kutlu Olsun
Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz

 

Tarih boyunca Kurt Başlı Tuğlardan Ay Yıldızlı Bayrağa zaferden zafere koşan, gittiği her yere adalet dağıtan Şanlı Türk Ordusu 2231 yaşında. Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

 

Türk Kara Kuvvetleri 2231 yaşında! Mete Han tarafından temelleri atılan Kara Kuvvetleri’nin köklü tarihi, milli, manevi ve mesleki değerlere bağlı kahraman ve fedakâr personeliyle dünyanın en saygın askeri güçleri arasındadır.

Tarihi şanla, şerefle, sayısız kahramanlıklarla ve zaferlerle dolu, dosta güven, düşmana korku salan Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın 2231. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Vatan toprağı için mücadele vermiş kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum

 

Mete Handan Günümüze Anayurttan Anadolu’ya 2231yıldır hep aynı ruh ve kararlılıkla vatanın bütünlüğü, milletin huzurunu koruyup kollayan, Türk’ün Şanlı Ordusu yiğitlerin yuvası Peygamber Ocağı Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümünü kutluyor; Şehit olan kahramanları rahmetle anıyorum

 

Her şey Mete Han’ın önderliğinde, adalete, hakka, yurda, aileye, düzene, töreye ve Yaradana sadık yiğitlerin attığı ıslık çalan oklarla başladı.
Göz bebeğimiz, Türk Kara Kuvvetleri 2231 yaşında. Tam 2231 yıllık bir kök. (M.Ö 209)
Onurlu sancakların en yücelerde dalgalansın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank blank blank blank blank blank
blank