Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları
  • 1186
  • +
  • -

Yazımız 31 Aralık 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları…
6 Aralık ilk defa 2012 yılında, Onur Akay’ın TRT Müzik ekranlarında yaptığı öneri ile kabul edildi ve Türk Sanat Müziği Günü olarak kutlandı.

Aynı zamanda sanat güneşimiz Zeki Müren’in doğum günü olan Türk Sanat Müziği Günü, basında büyük yankı buldu. Sanatçıların ve koroların verdiği konserlerle kutlanan bu özel gün, her yıl 6 Aralık tarihinde tüm yurtta kutlanıyor.

Türk Sanat Müziğinin insanı alıp götüren, ruhunun içine işleyen, sevdaya,  hasrete hüzne dair sözlerinden ve bu günü kutlayan mesajlarından bir derleme hazırladık.

Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları

Tüm müzik âşıklarına kutlu olsun

 

Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları

Akşam olunca hüzünlendiren, dalgalandırıp da durultan Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Elbet bir gün buluşacağız, bu böyle yarım kalmaycak” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Kirpiklerimi yak, son sigaranda! Dertlerim dumanlara karışsın…” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Makber mi nedir şu gördüğüm yer, ya böyle reva mı ey cay-ı dilber.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Seni ben unutmak istemedim ki, uzayan yollara neden inandın?” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

Bir Plak Olsam… Zeki Müren Çalsam… Bozulsam… Aynı Yerde Takılsam… Ve Hep Tekrarlasam… … Aşkın Kanununu Yazsam …

Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları

“Gözlerinin içine başka hayal girmesin, bana ait çizgiler dikkat et silinmesin.”  Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu. Hiç ayrılamam derken, kavuşmak hayal oldu.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Ağladığın geceleri, kalbindeki acıları, çekinmeden bana getir. Sen tükenme beni bitir.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Halime bak dertli çal kemancı, başımın tacı; gitme, bu gece sen de kal. Benim halim çok acı.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

Türk Sanat Müziği Günü Sözleri ve Mesajları

“Gülüşün ince, kıvrak, şensin. Bir selam vermeden geçersin. Bilsen beni ne çok üzersin. Seviyorum seni zalim. “ Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

Dünya sanatına miras bırakılmış, geçmişten geleceğe uzanan nadide bir değerdir Türk Sanat Müziği… Gönül pasımızı silen bu nağmeler sevgi ile yürekten gelen nağmelerdir. Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Üşüdüm diyorsan güneş olurum. Yanarım sevginle ateş olurum. Dolarım havaya nefes olurum. Gülü susuz seni aşksız bırakmam” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

“Ne mektup geliyor, ne haber senden. Söyle de bileyim bıktın mı benden. Her akşam güneşin battığı yerden, gözlerin doğuyor gecelerime.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

“Duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini, yazık olmuş o gözlerden sana akan yaşlara. Bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı, dizlerinin yerine dayasaydım taşlara.” Türk Sanat Müziği günü kutlu olsun!

 

Değerli sanatçı Zeki Müren’in doğum günü ile özdeşleştirilen Türk Sanat Müziği Günü bu yıl 9. kez kutlanıyor.  Türk Sanat Müziği Günü’müz kutlu olsun. İyi ki doğdun Sanat Güneşi!

 

6 Aralık Türk Sanat Müziği Günü ve Sanat Güneşimiz Zeki Müren ‘in doğum günü vesilesiyle, geçmişten günümüze kadar Türk Sanat Müziği ‘ne emek veren tüm ses, söz ve saz sanatçılarımızı saygıyla anıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank