Tuvalet Terliği ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
Tuvalet Terliği ile İlgili Sözler
  • 0
  • 106
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 8 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Tuvalet Terliği ile İlgili Sözler

Son çorap bükücü.

 

Çorapla ıslak tuvalet terliği giyersin ya öyle kötü bir gün.

 

Çölün ortasında bile ıslak olan terliktir. Çorapların en büyük düşmanıdır.

 

Ağzımdan çıkanlar, aklımdan geçenlerin tam zıddıydı. Dilim tımarhanedeki tuvalet terliği gibi kontrolden çıkmıştı.

Murat Menteş

 

Tuvalet terliği.. Sarı olan, plastik. Bir tarafı kopmuştur hani ayak dışarı çıkar, basamazsın yahu. Yani giyemezsin de, ayağını sürürsün üstüne basarak. İşte o pis tuvalet terliği. O derece çirkin…(Leyla ile Mecnun)

“Dışarısı kalabalık. Dahil olamayacağım hikayeler geçiyor önümden. Düşük omuzlu memurlar, halim selim manifaturacılar, uzun saçlı gitaristler, al yanaklı anneler, fırça bıyıklı babalar, halka küpeli teyzeler, altın dişli dedeler, kem gözlü karşı komşular, dünyalar iyisi bacanaklar, lafını esirgemeyen eltiler, içince sapıtan kocalar yürüdükçe yürüyor. Tuvalet terliği, misafir havlusu, el bezi, kırlent, hurç, davul fırın, dantel masa örtüsü ve termafor dolu evlerine gidiyorlar.”

Muhtelif Evhamlar Kitabı, Ömür İklim Demir

 

** Hurişim her şey bitti. Ben bittim, baba olma hayallerimde bitti. Alnımdaki iz geçer belki ama Bahar’ın zihnindeki izler. Geçmeyecek biliyorum. Senin bu olduramadığın şeyleri kuruyasıca elindeki tuvalet terliği ile hunharca katletti geleceğimi, ** diyen genç adamın sesi ağlamaklıydı.

** Gadanı alırım yavrum! Sana gelen bana gelsin sarı öküzüm. Sen böyle duygusal konuşmazdın nerene vurdu bu kaynanam kılıklı kılıksız? **

** Ağzıma vurdu Hurişim ağzıma. Aslında vurmak denmez, dolaylı da olsa resmen ağzıma sıçtı. Tuvalet terliği ile ağzımın orta yerine yapıştırdı. Sen söyle, Yeşilim yanaşır mı bir daha bana? Öper mi? Başımı alıp nere gidem? Ben iflah olmam artık anam! En iyisi yaralı atları vurdukları gibi vurun beni. Benden hayır gelmez artık. Oysa tek hayalim seni babaanne yapmak etrafında dolaşan minik Hurisular, Hayrullahcanlar görmekti. Çok gördüler anam bize, çok! ** dedikten sonra annesine sıkıca sarılan Dağhan titreyen sesi ve sarsılan omuzları ile yılın en iyi ağlayan Sivaslısı Oscar’ına adaydı.

Ayazın Çiçeği, Şehri Türkoğlu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank