Twitter ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
Twitter ile İlgili Sözler

Yazımız 1 Mart 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “İnternetin SMS’i” olarak tanımlandı. 2020 yılında 339.6 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Twitter logosunda yer alan meşhur kuş bir erkektir ve adı Larry’dir.

25 Nisan 2022’de SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından 44 milyar dolarlık birfiyatla satın alındı

Twitter ile İigili Sözler

 

Twitter: 2006’dan beri ürkütücü dilbilgisi ve saçma sapan yazım hatalarını gururla tanıtıyor.”

EA Bucchianeri

 

“Biz Sosyal Medya Kuşağıyız, En Büyük Devrimimiz 141 Karakterlik Bir Tweettir.”

Sandra Chami Kassis

 

“Başkalarına nasıl tweetlenmesini istiyorsanız öyle tweet atın.”

Germany Kent, You Are What You Tweet:

 

“Twitter bize toplumsal sorunları tartışmak/yüzleşmek için harika bir platform sağlıyor. Onun yerine Justin Bieber’ı trend ediyoruz.”

Lauren Leto

Twitter

 “Twitter, herkesin aynı anda konuştuğu ama kimsenin bir şey söylemediği daimi bir kokteyl partisidir.”

Teresa Medeiros

 

“Biz akıllı telefonları ve sosyal medyayı icat edene kadar, yalnızken gülümseyen insanlara deli denirdi.”

Mokokoma Mokhonoana

 

“Sahte haberleri ortadan kaldırmanın çaresi, insanların 140 karakterlik tweetleri okumayı bırakıp 600 sayfalık kitaplar okumaya başlamasıdır.”

Piero Scaruffi

 

“Twitter tanımadığım insanlardan hoşlanmamı sağlıyor ve Facebook gerçek hayatta tanıdığım insanlardan nefret etmemi sağlıyor”

Chris Betcher

 

  “140 karakterle sınırlı bir iletişim aracının yanlış anlaşılmalara yol açacağını kim düşünebilirdi.

Stephen Colbert, Washington Post

 

“Önümüzdeki iki yıl içinde Twitter’da şimdiye kadar basılmış tüm kitapların içerdiğinden daha fazla kelime yazılacak.”

Christian Rudder

 

“Üç yüzyıl önce Jonathan Swift, “Yanlış uçar ve gerçek onun ardından topallayarak gelir” diye yazmıştı. Bunun ne kadar kehanet olduğu ortaya çıktı. MIT tarafından yakın zamanda yapılan bir analiz, Twitter’da yalanların gerçeklerden ortalama altı kat daha hızlı yayıldığını ve gerçeğin asla aynı nüfuz düzeyine ulaşmadığını gösteriyor. Sosyal medya, yalanların üretilmesi ve yayılması için bir motordur.”

Christiana Figueres

“2010 civarında, PayPal’ın kurucu ortağı ve ilk Facebook yatırımcısı Peter Thiel, teknoloji endüstrisinin insanları hayal kırıklığına uğrattığı fikrini desteklemeye başladı. Risk sermayesi şirketi Founders Fund’ın sloganı “Uçan arabalar istedik, bunun yerine 140 karakter aldık” oldu. “Gelecekte Ne Oldu” adlı bir makalede Thiel ve arkadaşları, Twitter’ın 140 karakterlik mesajlarının ve benzer icatlarının halkı nasıl hayal kırıklığına uğrattığını anlattı. Bir zamanlar geleceği kutlayan bilimkurgunun distopyaya dönüştüğünü çünkü insanların artık teknolojinin dünyayı değiştirme yeteneğine dair iyimser bir görüşü olmadığını savundu.

Ashlee Vance, Elon Musk: SpaceX ve Tesla’nın Milyarder CEO’su Geleceğimizi Nasıl Şekillendiriyor ?

 

 “İlk ortaya çıktığında, Twitter, arkadaşlarınıza kahvaltıda ne yediğinizi anlatmak için çoğunlukla iyi olan anlamsız bir dikkat dağıtıcı olarak yaygın bir şekilde alay edildi. Şimdi ise İran siyasi protestoları ile ilgili haberleri organize etmek ve paylaşmak, büyük şirketlere müşteri desteği sağlamak, ilginç haber öğelerini paylaşmak ve kurucuların 2006’da hizmeti hayal ettiklerinde aklına gelmeyen binlerce başka uygulama için kullanılıyor. Bu sadece bir kültürel keşif vakası değil: insanlar başka bir şey yapmak için tasarlanmış bir araç için yeni bir kullanım buluyor. Twitter örneğinde, kullanıcılar aracın kendisini yeniden tasarlıyor. Başka bir kullanıcıya @ sembolü ile cevap verme kuralı, Twitter kullanıcı tabanı tarafından kendiliğinden icat edildi. İlk Twitter kullanıcıları, IRC mesajlaşma platformundan bir kuralı aktardılar ve bir konuyu veya olayı “#30Rock” veya “açılış”ta olduğu gibi “hash-tag” ile gruplandırmaya başladılar. Reklam potansiyeli sayesinde Twitter’ın nihai iş modeli için çok önemli olduğu kanıtlanacak olan canlı bir tweet akışını arama yeteneği, tamamen başka bir start-up tarafından geliştirildi. Bu yenilikler sayesinde, siyasi tartışmalar veya Lost bölümleri gibi bir olayla ilgili canlı tweet akışını takip etmek, Twitter deneyiminin merkezi bir parçası haline geldi. Ancak Twitter’ın varlığının ilk yılında, Twitter kullanarak bu etkileşim şekli teknik olarak imkansız olurdu. Bu, bir tost makinesi fırını icat etmek ve sonra bir yıl sonra etrafa bakmak ve tüm müşterilerinizin, kendi başlarına, onu bir mikrodalga fırına dönüştürmenin bir yolunu bulduğunu keşfetmek gibi bir şey.” Steven Johnson

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir