Ufo ile İlgili Sözler

Ufo ile İlgili Sözler

Pentagon’un yayımladığı 3 adet Ufo videosundan sonra bilinmeyen uçan cisimler üzerine çok yorumlar yapıldı. Bu yazımızda UFO ile ilgili sözlerden bir derleme hazırladık.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR… SpaceX İnsanlı Ucuş Gerçekleştirdi.


Venüs o kadar parlaktır ki çoğu zaman UFO sanılır.

How It Works Türkiye

 

Bazı görgü tanıklarının ,elbette İngilizce konuşan mürettebatıyla UFO’ların yeryüzüne indiğine dair bildirimleri vardır

Carl Gustav Jung

 

 

Gençler artık dünyayı kurtarmak istemeyecek çünkü kötülüğün, vampirler ve UFO’lardan geldiğine inanacaklar.

Ece Temelkuran

 

UFO gibi bir şey aslında bu ruh eşi.

Herkes var diyor ama gören yok.

Gördüğünü sanan var ama inanan yok. ”

Nilgün Bodur

 

Kirli olan insandır, bunu da hala yadırgıyorsan dünyaya hoş geldin, sanırım dün akşam bir UFO’dan yeni inmiş olmalısın. Kolektif

 

“Gerçekten elimizde salgın hastalık ve sahte Ufo saldırısı kalmış. Bence sahte Ufo saldırısını en son kullanacaklar. Önce virüs salgını ile nüfusu azaltıp sonra da kalanları Ufo saldırılarıyla korkutup tek devlet, tek yasa ile kontrol altına alacaklar.”

Ece Ergönenç

 

Kimileri UFO’ların Dünya’ya indiğini gösteren, “binlerce çukur toprak parçası” olduğunu söyleyip, bunun neden yeterli sayılmadığını soruyor? Yeterli değil, çünkü toprakta çukur açmanın çok sayıda yolu var. Örneğin, ilk akla gelen eli kürekli, Dünyalı insanlar.

Carl Sagan

Biz çeşitli icatlar yaparak, teknolojinin sınırlarını belirlediğimizi zannediyoruz. Oysa ki icat ettiğimizin makinelerin çok daha gelişmişleri, uzaylılar tarafından inşa edildi bile. Böyle bir teknolojiye sahip olan varlıkların, makine gibi görünmesinden doğal ne olabilir ki?” Seth Shostak

 

Kutsal kitaplarda,, Yahveh’nin oradan oraya gitmek için kullandığı. Kabod’u -tam anlamıyla “Ağır Nesne”yi- etrafta dolaşabilen, bir dağ üstünde konuşlanabilen, yükselip uçabilen, koyu bir sis bulutuyla kaplı olan, bir ışıltı yayan fiziksel bir nesne olarak tarif etmektedir. Tüm bunlar bizim ya cehaletten ya da inançsızlıktan ötürü Tanımlanamayan Uçan Nesne dediğimiz bir UFO’yu tarif etmektedir.

Zecharia Sitchin

 

Halk arasında Akşam Yıldızı ya da Sabah Yıldızı olarak da bilinen Venüs, Güneş’e en yakın ikinci gezegendir. Adını Romalıların Aşk ve Güzellik Tanrıçası’ndan alır. Gerçekten de geceleri Venüs’ün etkileyici parlaklığı, gökyüzündeki bütün yıldızları açık ara geride bırakır. Gezegen o denli dikkat çekicidir, o kadar göze çarpar ki, sık sık UFO zannedilir. Venüs bu çekici parlaklığını atmosferindeki kalın bulut tabakasına borçludur; çünkü bulutların albedosu, yani ışığı yansıtma gücü yüksektir. Venüs’ün bulutları Güneş’ten gelen ışınların büyük bölümünü (yüzde 80’ini) yansıtır.

Çağlar Sunay

 

… İki yıl sonra (1968’de) Dr. Edward Condon “Son 21 yılda UFO araştırmalarından bilimsel bilgiye katkıda bulunacak hiçbir sonuç çıkmamıştır. Daha ileri araştırmaların da bilime katkıda bulunması beklenemez” şeklinde bir sonuca ulaştı. Bunun üzerine ABD yönetimi, UFO konusunda bilimsel araştırmalara fon ayırmaktan tamamen vazgeçti. Bu nedenle Dr. Edward Condon, ufocuların hâlâ lanetlediği en büyük düşman ilan edildi.

Kolektif

 

“Dünya dışında yaşam var mı? Bence bu sorunun cevabı çok net bir şekilde evet. Ancak şu anda sadece bunu kanıtlayamıyoruz. Bu şekilde düşünmemin basit bir nedeni var. İnsanoğlu olarak bundan çok kısa bir zaman öncesine kadar Dünya dışında su moleküllerinin veya başka kompleks moleküllerin olabileceğini bile bilmiyorduk. Şüpheyle yaklaşıyorduk. Şimdiyse uzayda her birinin kolaylıkla bulunabileceğini biliyoruz. Elbette bu, canlı yaşamının çok rahat bir şekilde oluşabileceğini göstermiyor ancak olasılık sandığımızdan çok daha yüksek.”( Thomas Zurbuchen-Nasa)

 

Kendi kendime sormadan edemiyorum: Şu UFO sakinleri, nasıl oluyor da bu gezegenin öncelikli ya da moda gündemiyle sınırlı kalabiliyorlar? Neden 1950’lerde KFK ya da ozon azalması, 1970’lerde HIV konusunda erken uyarılar yapmayı denemediler öyleyse? Neden bizi halk sağlığına ya da çevreye yönelik, henüz bilmediğimiz tehditlerden haberdar etmiyorlar? Acaba uzaylılar, göründükleri insanlardan daha fazlasını bilmiyor olabilirler mi? Üstelik, ziyaretlerinin başlıca amaçlarından biri bizleri küresel tehlikeler konusunda uyarmaksa, neden bunu yalnızca ifadelerinden kuşku duyulacağı belli şahıslara anlatıyorlar? Neden televizyon ağına bir geceliğine el koymuyor ya da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne önlemleri anlatan sesli-görüntülü malzemelerle başvurmuyorlar? Onca ışık yılı yol kat etmeyi beceren bir uygarlık için bunu yapmak zor olmasa gerek.

Carl Sagan

 

Bir an için UFO’ların yanılsamalar değil de gerçek uzay araçları olabileceğini varsayarak, kendimize bunların ne tür uzay aracı olabileceğini sorabiliriz. Gözlemciler tarafından kaydedilen bazı özellikler şu şekildedir:

  1. Havada zikzaklar çizmektedirler.
  2. Geçtikleri yerde otomobil motorlarını durdurmakta ve elektrik kesintilerine yol açmaktadırlar.
  3. Havada sessizce durabilmektedirler.

Bu özelliklerin hiçbiri bizim Dünya üzerinde geliştirdiğimiz roketlerin tanımına uymamaktadır. Örneğin bilinen bütün roketler, Newton’un üçüncü hareket yasasına göre davranır (her etki için aynı şiddette ve zıt yönde bir tepki doğar); fakat anlatılan UFO’lar hiçbir egzoz çıkışına sahip değil gibi görünmektedir. Ayrıca, uçan dairelerin zikzak hareketi sırasında ortaya çıkan g kuvvetleri, Dünya’daki yerçekiminin yüz katıdır – bu g kuvvetleri, Dünya üzerindeki her yaratığı yamyassı etmeye yeter.

Olanaksızın Fiziği, Michio Kaku

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?


blank