Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Mesajları

PAYLAŞ
Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Mesajları
  • 0
  • 491
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 14 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Peyzaj Mimarlığı, yapıların içinden çıkarak onları çevreleyen kenti ve tüm kırları; kentin içerisinde yürürken adımladığımız sokakları, meydanları, caddeleri, toprağı, taşın soğukluğunu, bir kentin siluetinden, kentin dışına doğru seyrederken etrafımızı çevreleyen bozkırları, ormanları, gölleri, denizleri, bastığımız toprağın ve taşın altındaki bitki köklerini, su canlılarından, kentlerin oluşturduğu bölgelerden ülkemizi, oradan evreni kucaklayan bir meslek dalı olarak soluk alıp veren vermeyen her zerreyi kapsamaktadır.

 Tabanı yeryüzü; çatısı gökyüzü olarak üreten bizler,  tüm doğal ve kültürel dokuyu ve süreçleri düzenleyen bizler, nesiller ve kuşaklar boyu bir projeksiyonu öngörüp işletmeye çalışmaktayız. Bu yüzden de Peyzaj Mimarları,  temel yaşam hakkımız olan sağlıklı çevrelerde yaşama hakkımızın ötesinde; kendi savunmasını yapamayan ve avukatı bulunmayan tüm varlıkların da sesi, aklı ve yüreğidir.

1994 yılı 13 Mayıs”ta TMMOB 33. Genel Kurulu”nda odalaşma kararının çıkması ile Peyzaj Mimarları Odası kuruldu. Bu yüzden her sene 13 Mayıs, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü olarak kutlanıyor. 

Her yıl 13 Mayıs tarihinde kutlanan Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…

 

Ulusal peyzaj mimarlığı günü kutlu olsun 

Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Mesajları

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Kutlu Olsun

 

Doğanın tüm tonlarındaki tasarımlarıyla kentin ekranını oluşturan güzelliğin mimarları

Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü

Her şey bir dokunuşla başlar. 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü kutlu olsun.

 

Bütün meslektaşlarımın ve meslektaş adaylarının Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun. Doğayı sevip, koruyalım

 

Renklerin güzelliklerini hayatımızla buluşturan tüm Peyzaj Mimarlarımızın, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Dil Bayramı Sözleri ve Mesajları

Gezegenimizin yarınlarına, sağlıklı ve köklü çevreler miras bırakabilmesi yoluna ışık tutacak olan Peyzaj Mimarlarının günü kutlu olsun.

 

Yaşadığımız çevreyi daha yaşanılabilir, güzel ve anlamlı kılan tüm meslektaşlarımızın 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun

Tüm değerli meslektaşlarımın, hocalarımın, meslektaş adayı genç öğrenci arkadaşlarımın Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun.

 

Peyzaj kentin ekranını oluşturur. İnsanlık gülsün dünya yaşasın diye peyzaj mimarlığı şart. 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü Kutlu Olsun

 

Ortak yaşam alanlarımızın tasarımlarına imza atan tüm peyzaj mimarlarımızın 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.

 

Daha yaşanabilir bir dünya için, doğaya katkı sağlamak için peyzaj mimarlığına ihtiyacımız var. 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kutlu olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.