Yakışıklılık ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
Yakışıklılık ile İlgili Sözler
  • 10740
  • +
  • -

Yazımız 10 Kasım 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Yakışıklılık ile İlgili Sözler…
Bugün 2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü. Bizde bu kavram ile ilgili sözlerden bir derleme hazırladık…

Yakışıklılık ile İlgili Sözler

2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günün kutlu olsun

Yakışıklılık ile İlgili Sözler

Onu yakışıklı olduğu için değil, kendimden çok bana benzediği için seviyorum. Emily Brontë

 

Ne tuhaftır. İnsanlardan başka bütün hayvanlarda erkek dişiden yakışıklı.   Nazım Hikmet Ran

 

Yakışıklı olmak bir meziyet değil:Akıl,zeka,duygulu olmak sevdirir insanı.  Dostoyevski

 

Tanrı kadınları insanda umut uyandıran yakışıklı adamlardan korusun! Honore de Balzac

 

Bir erkeği, kadının gözünde yakışıklı yapan tipi değil, karakteridir.    Merthan Demir

 

zeka eksikliği çok      yakışıklı          bir       erkeği dakikasında   çirkinleştirir…  Mina Urgan

 

Bu kadar yakışıklı olmak zorunda mıydı? Ve neden ismim onun ağzından çıkınca kulağa bu kadar güzel geliyordu?    Tarryn Fisher

 

Seven bir adam dünyadaki en yakışıklı adamdır ve hiçbir zaman seven bir kadından daha güzelini bulamazsınız.”   Ahmet Batman

 

Kadınların balmumundan yüreklerinde yakışıklı düzenbazların izlerini bırakmaları ne kadar kolay…    William Shakespeare

 

Yakışıklı dediğin, sevdiğini en güzel yola sokandır, adam dediğin de sevdiğinin yanmasına müsaade etmeyip onunla harama girmeyendir.   Hikmet Anıl Öztekin

 

Dünyanın en yakışıklı, zengin, başarılı adamı da olsan; Bir kadın seni çocuklarının babası olarak hayal edemiyorsa; sıfırsın.  Chuck Palahniuk

 

Dünya işleri konusunda gençler; yakışıklı genç erkeklerin de sıradan erkekler gibi geçim derdine düşebilecekleri gerçeğine inanmaya henüz açık değiller.

Jane Austen

 

Bunca yıldır herkese nane şekerlerini karnımın ağrısını geçirdiği için aldığımı söylüyordum. Oysa aslında bunları sevdiğim için yiyorum, ama koskaca bir insanın herkesin ortasında şeker emmesi yakışıklı bir hareket olmuyor.     Trevanian

 

Yakışıklı, hâli vakti yerinde olan fakat konuşmasını bilmeyen ve her konuştuğunda çevresini kıran bir genç hakkında düşüncesini soranlara ünlü filozof şöyle cevap verir: Muhteşem bir ev. Fakat içinde kimse yok!   Akın Alıcı

 

Kocaman adam, sadece erkek değildir. Sadece bir cinsel kimlik değildir. Hatta cinsel kimliği ön planda hiç değildir. Adam olan erkeğe, yakışıklı olma, çekici olma gibi cinsel kimlikle ilgili beklentiler yüklenmez. Ondan beklentiler, erkekten beklentilerden farklıdır.

Mustafa Topkara

 

Onu yakışıklı olduğu için değil, kendimden çok bana benzediği için seviyorum, Nelly. Ruhlarımızın neyle yoğrulduğunu bilmiyorum ama onunkiyle benimki aynı hamurdan, Edgar’ınki ise benimkinden ay ışığıyla şimşek pırıltısı, ateşle kırağı kadar farklı.

Emily Brontë

 

Bu çok yakışıklı veya kendisini gerçekten bir şey sanan herifler, kalkıp durmadan onlara böyle büyük bir iyilik yapmanızı isterler. Tabii, kendilerine felaket âşık olduklarından, sizin de onlar için deli olduğunuzu ya da onlara bir iyilik yapabilmek için can attığınızı filan sanırlar. Gülünç bir şey yani.

D. Salinger

 

Yüzüme bakma güzel kız, Yüreğime bak benim. Yakışıklı gençler, çok zaman taş yürekli olur, Öyle yürekler var ki sevmek, sevilmek nedir, bilmez. Güzel kız, çam ağacı, Kavak gibi güzel değildir; Ama kışın yaprağı dökülmez. Ah! Neye yarar bunu söylemek? Çirkin olan yaşamasın, daha iyi. Güzel, güzelden hoşlanır, Bahar, kışı hiç sevmez. Güzellik, yaman şeydir, Her şeye kadirdir, o. Güzelliğin yarımı, eksiği makbul degildir. Karga, yalnız gündüz uçar, Baykuş da gece dolaşır; Kuğu ise hem gece hem gündüz uçar.

(Notre Dame’ın Kamburu, Victor Hugo)

 

Tatlı su gölünün kıyısına gelen orman tanrıçaları Oreas’ların onu bir acı gözyaşı kavanozuna dönüşmüş olarak bulduklarını yazıyordu Oscar Wilde.

-Neden ağlıyorsun? diye sormuş Oreas’lar.

-Narkissos için ağlıyorum, diye yanıtlamış göl.

-Ne var bunda şaşılacak, demiş bunun üzerine orman tanrıçaları. Bizler ormanlarda boşu boşuna onun peşinde dolaşır dururduk, ama onun güzelliğini yalnızca sen görebilirdin yakından.

– Narkissos yakışıklı bir genç miydi? diye sormuş göl.

-Bunu senden daha iyi kim bilebilir ki? diye karşılık vermiş iyice şaşıran oreas’lar. her gün senin kıyılarına gelip sularına bakıyordu!

-Narkissos için ağlıyorum, ama onun yakışıklı olduğunu hiç fark etmemiştim ben. Narkissos için ağlıyorum çünkü sularıma geldiği zaman, gözlerinin derinliklerinde kendi güzelliğimin yansımasını görebiliyordum.

Paulo Coelho

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir