Yaşlılara Saygı Haftası Mesajları

PAYLAŞ
Yaşlılara Saygı Haftası Mesajları
  • 2318
  • +
  • -

Yazımız 1 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Yaşlılara Saygı Haftası Mesajları…
Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla “18–24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” olarak anılmakta ve bu tarihlerde etkinlikler yapılmaktadır.

Bu hafta ile ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık.

Bilgilendirme: Dünya çapındaki Yaşlılar Haftası ise 1 Ekim tarihinde kutlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya Yaşlılar Günü Mesajları

Yaşlılara Saygı Haftası Mesajları

Büyüklerimiz, bizim bugünümüzün en köklü çınar ağaçlarıdır.

 

Gençlerin aynada göremediklerini, yaşlılar bir tuğla parçasında okurlar.’ Mevlana Celâleddin-i Rûmî

 

Başımızın tacı olan çınarlarımızın saygı ve hürmetle ellerini öpüyor, Yaslılara Saygı Haftası’nı kutluyorum.

 

Başımızın tacı olan kıymetli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, sevdikleri ile birlikte uzun ve sıhhatli bir ömür diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya Serçe Günü Sözleri ve Mesajları

Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun. Cenab-ı Hâk Tüm Kıymetli Yaşlılarımıza Uzun, Sağlıklı, Mutlu Ömürler Nasip Eylesin.

 

“Eğer beli bükülmüş yaşlılar, takva sahibi gençler, süt emen çocuklar, yayılan hayvanlar olmasaydı, belalar sel gibi üstünüze dökülecekti…” (Hadis-i Şerif)

 

Kıymetli çınarlarımız, yaşayan tarihimiz, yol göstericimiz olan değerli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını tebrik ediyor, saygıyla ellerinden öpüyorum.

 

Yaşlılarımıza, sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.
Onlara vefa, şefkat ve saygı, boynumuzun borcudur.
Unutmayalım ki; her birimiz bir gün yaşlanacağız.

 

Gölgesinde büyüdüğümüz, dinlendiğimiz koca çınarlarımız; yaşlılarımız. Her birine hak ettiği hürmeti gösterebilmek, dualarını alabilmek temennisiyle, Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyorum.

 

Tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatan, değerlerimizi nesilden nesile aktaran kıymetli büyüklerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyor, sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.

 

Kültürümüzü ve manevi değerlerimizi bizlere miras bırakarak yarınlara taşımamızı sağlayan, Kıymetli Çınarlarımızın Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

Bizleri yetiştirerek yarınlarımızı şekillendiren, tecrübeleri ile toplumumuzun en değerli hazineleri Kıymetli Çınarlarımızın Yaşlılar Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyorum.

 

Hafızalarıyla tarihimiz, tecrübeleriyle geleceğimiz olan, kültürümüzü, sosyal ve aile değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, geçmişin tanığı geleceğin rehberi büyüklerimizin “Yaşlılar Haftası”nı kutlar, sağlıklı ömürler dileriz.

 

Dinimizde ve kültürümüzde hürmet ve sevginin odağı, yeri baş tacımız olan, birikimleriyle geleceğimize ışık tutan, duasına ve bereketine muhtaç olduğumuz yaşlılarımızın Yaslılara Saygı Haftası’nı tebrik eder sağlıklı ve huzurlu ömürler dilerim..

 

Bizim medeniyetimiz yaşlıları bilge olarak görür, yaşayan insan hazinesi olarak korur “bereket büyüklerledir” der ve hürmet eder. Geleceğe yön vermek için tecrübelerinize ve gölgenize ihtiyacımız var. Bilge yaşlılarımızın Yaşlılara Saygı Haftasını tebrik ediyor, saygıyla ellerinden öpüyorum

 

 Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet eder ise, yüce Allah da yaşlandığında ona hürmet edecek kimseler halk eder.”(Ebu-Davud Edeb 58)
18-24 Mart Yaslılara Saygı Haftası’nı en kalbî duygularımla kutluyor, kıymetli çınarlarımızın ellerinden öpüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir